Новият-стар шампион на България - Лудогорец, сложи край на негативната си серия срещу Левски. "Орлите" отново изпитаха вкуса на победата над столичния опонент, надигравайки го с 1:0 насред "Георги Аспарухов". Единственото попадение в срещата отбеляза Сисиньо в 28-ата минута. Тогава бившият български национал се оказа най-съобразителен при едно меле пред вратата на Пламен Андреев.

ЦСКА и Черно море направиха 0:0 в efbet Лига

Черно море и ЦСКА приключиха сезона с нулево равенство на "Тича"

"Червените" останаха втори, "моряците" - пети

Поражението за новия носител на Купата означава, че вековниците ще се разминат с възможността да завършат в Топ 3 за първи път от 2019 година. Бронзовите медали в крайна сметка ще отидат за Ботев (Пд), който по същото време се справи със Славия у дома.

Снимка 574996

Източник: startphoto.bg

Атмосферата на "Герена" тази вечер по-скоро беше еуфорична, като над 10 000 зрители отпразнуваха подобаващо спечеленото преди седмица национално отличие. Феновете сътвориха и страхотно шоу по трибуните в началото на втората част. "Сините" можеха да постигнат и нещо повече в дербито, но пропуски сътвориха Цунами, Стефанов и 16-годишният Преслав Бачев.

С оглед еуфорията от последната седмица, отборът на Левски стартира идея по-силно двубоя на "Герена". В третата минута Филип Кръстев беше спънат на границата на наказателното поле, след което "сините" получиха възможност да създадат напрежение пред вратата на Слуга. "Орлите" обаче лесно се справиха с тази опасност.

Снимка 575000

Селекцията на Станимир Стоилов достигна до нова добра възможност в петата минута. Кръстев центрира от корнер на далечната греда, а Марин Петков свали с глава за Кордоба. Ударът му с глава обаче бе блокиран от застаналия малко пред голлинията Игор Пластун.

Въпреки активните действия на опонентите, Лудогорец беше съставът, който имаше първата реална голова възможност. Разградчани хванаха носителя на Купата на бърза контраатака. При нея Сотириу пусна остра топка за Десподов, а в стремежа си да пресече кълбото, Келиан ван дер Каап без малко не си наниза автогол. Добър рефлекс в този случай демонстрира Пламен Андреев.

Снимка 575002

Резултатът в дербито беше открит с настъпването на 28-ата минута. Центриране от фаул донесе сериозно меле в наказателното поле на домакините. Келиан ван дер Каап се ориентира доста бавно, а всичко това позволи на Сисиньо да шутира през купа от играчи, за да направи 0:1.

Левски беше близо до изравняването в 33-ата минута. Героят от последните мачове на тима - Илиян Стефанов се пребори за кълбото и отправи прецизен изстрел към левия ъгъл, който беше избит с една ръка от Симон Слуга.

Индивидуален рейд на Билал Бари в 38-ата можеше да завърши с попадение, но типично за мароканеца всичко, което му липсваше, беше добър завършващ удар.

Снимка 575004

Полувремето приключи с открил се шанс пред бразилеца Рик Джонатан. Крилото се оказа най-близо до слабо избита топка от "синята" отбрана, ала изстрелът му беше толкова неточен, че предизвика подигравателни възгласи от Сектор "Б".

По-интересно в началото на втората част определено беше по-трибуните, където феновете на Левски сътвориха истинско зрелище. Първо то беше започнато от светлинно шоу в Сектор "А", а след това и с пищна хореография, изпълнена с много факли и дим, в Сектор "Б".

Снимка 575026

Отличаващо за скучната откъм футбол втора част бе напрежението, което имаше между двата тима. Драган Михайлович на няколко пъти репликираше нервно главния съдия, а пък здраво спречкване се получи между Билал Бари и Бърнард Текпетей.

Рик Джонатан впечатли със светкавичен рейд по крилото в 66-ата минута. Бразилецът стигна до удобната за него стрелкова позиция, но в последния миг ударът му бе блокиран от Ван дер Каап.

В последния четвърт час Левски зае по-смело позиции в атака, като в 76-ата на няколко пъти изстрели на "сините" не съумяваха да пробиват добре подредените в своето наказателно поле бранители на Лудогорец.

Снимка 575023

В 87-ата минута Левски не успя да реализира най-чистото си положение в мача. Патрик-Габриел Галчев действа активно по крилото, а центрирането му намери връхлитащия на далечна греда Цунами. Бразилецът обаче насочи кълбото малко над горната греда.

Малко преди сигнала за край, играещият последния си мач за Левски - Радослав Цонев, пробва да остави своя отпечатък върху мача, стреляйки от фаул при почти нулев ъгъл. Замисълът му бе добър, но неуспешен.

Снимка 575016

Стадион "Георги Аспарухов" можеше да изпадне в екстаз, ако при последната атака за срещата центрирана топка без малко не бе реализирана с глава от появилия се като смяна 16-годишен Преслав Бачев.

Левски - Лудогорец 0:1 (Развой на срещата по минути)