90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 1855
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Локомотив (София) 2:1 в контролна среща

Красив гол на Бари помогна на Левски за обрат и поредна победа в летните контроли

"Сините" надвиха Локомотив (София) с 2:1 на "Герена"

88′
Снимка 579362

Източник: startphoto.bg

83′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! БИЛАЛ БАРИ! 2:1! Ключовото събитие в това приятелско столично дерби се случи седем минути преди последния съдийски сигнал. Появилият се като резерва Билал Бари отбеляза решаващото попадение за 2:1 в полза на Левски. Това се случи малко след появата му на терена. До него се стигна след поредно добро центриране на Галчев, което акробатично беше отиграно от мароканеца, а мощното му насочване под гредата се превърна в "мисия невъзможна" за Дамян Дамянов.

82′

ПЕТКОВ! Левски можеше да сътвори пълния обрат в мача с настъпването на 82-ата минута. Тогава остро подадена топка достигна до непокрития на далечната греда Марин Петков. Младокът отправи удар по земя, който се отклони в бранител на Локомотив и излезе в корнер.

80′
Снимка 579361

77′

Патрик-Габриел Галчев вдигна публиката на крака няколко минути по-късно, когато в  стил "Рабона" центрира по много акуратен начин за Илиян Стефанов. Племейкърът дори успя да отиграе достатъчно добре с глава, но единственото, което му липсваше, беше точността.

74′

Патрик-Габриел Галчев реши да разчупи скуката с индивидуална проява в 74-ата минута. Фланговият футболист на Левски пробва късмета си с изстрел от над 25 метра, който обаче мина високо над горната греда.

70′

Темпото на игра усезаемо спадна, като двата тима рядко достигат до интересни възможности.

60′
Снимка 579359

58′

Волен Чинков прецени, че е по-добре да не разваля добрия тон на срещата и спести "нарисуван" червен картон на Марин Петков в 58-ата минута. Тогава нападателят на Левски изрита без топка Селсо Рапосо, но всичко се размина с устна забележка и извинение.

53′

Индивидуален пробив на Уелтън даде начало на по-опасните домакински атаки за втората част. Този път бразилецът реши да атакува фронтално, а ударът му премина близо покрай дясната греда.

Снимка 579357

48′

За втората част и двата тима смениха вратарите си - Николай Михайлов излезе за сметка на Пламен Андреев, а Дамян Дамянов замени Александър Любенов. В игра се появи и каращият проби в Локо - Винисиус.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 579351

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! МАРИН ПЕТКОВ! 1:1! Стремежът на Левски все пак се увенча с успех и резултатът стана 1:1 с последната атака за първата част. Всичко започна около минута по-рано, когато Уелтън се озова на добра стрелкова позиция, но отново беше отчаян от намесата на Любенов. Локо (Сф) обаче така и не се прегрупира добре в отбрана, което позволи на Марин Петков да пробие отдясно и с плътен изстрел по земя да донесе равенството.

42′

Георги Миланов и Уелтън пробваха да разиграят на малък периметър в полето на "железничарите". Красимир Милошев обаче се намеси навреме и блокира "синята" комбинация.

35′
Снимка 579349

33′

33-ата минута беше белязана от тежкия сблъсък между Ван дер Каап и Митков, ударили своите глави в спор за висока топка. Секунди по-късно "лалето" се хвана за главата и падна на тревата. Последва медицинска помощ, която се оказа достатъчно добра, за да може той да продължи участието си в контролата.

25′

Вратарят на Локомотив - Александър Любенов, трябваше да се намесва в 25-ата минута, когато Уелтън отправи коварен удар от границата на наказателното поле. Топката тупна малко пред стража, но той със сетни сили съумя да блокира.

23′

РОНАЛДО! Бразилска акция можеше да донесе паритета в 23-ата. Цунами прецени до най-малкия детайл свое центриране към Роналдо. В този миг обаче изневери завършващият удар на нападателя, който запрати кълбото високо над горната греда.

19′
Снимка 579352

13′

МИЛАНОВ! Левски опита да върне веднага попадението в ответната атака. От нея се произведе красив удар на Георги Миланов, който премина в опасна близост до сглобката на Александър Любенов.

9′

ГООЛ ЗА ЛОКО (СФ)!! 0:1! МИЛОШЕВ! Отборът на Станислав Генчев заслужено откри резултата в 9-ата минута. Отбраната на Левски действа изключително неориентирано при корнер. Николай Михайлов не се разбра с Ван дер Каап и това позволи на Митков да стреля почти от голлинията. Създаде се меле, при което Цунами изчисти кълбото, но за негов ужас право в краката на Красимир Милошев. Капитанът на Локомотив (Сф) отправи силен удар по земя, който порази опразнения десен ъгъл.

5′

Горещото време намали до минимум началния интензитет на срещата. Първото по-интересно събитие пред една от двете врати дойде в петата минута, когато Локомотив (Сф) организира стойностна атака, от която спечели корнер. При центрирането Симеон Славчев игра с глава, но право в обсега на Николай Михайлов.

1′