Левски записа трети мач без победа в efbet Лига. "Сините" направиха 1:1 с Локомотив (Пловдив) на "Герена" в среща от 15-ия кръг.

Съставът на Станимир Стоилов може горчиво да съжалява за изпуснатата победа заради многото пропуски през целия двубой.

Гостите пък отбелязаха изравнителното попадение с първия си удар към вратата, пазена от Пламен Андреев и така се превърнаха в първия отбор отбелязал и взел нещо на "Герена" през този сезон в елита.

Ивелин Попов даде аванс на домакините в 18-ата минута, но след многото пропуски резултатът не стана по-убедителен за тях.

"Смърфовете" изравниха в 76-ата минута чрез влезлият на смяна Джовани.

Така Левски има две равенства и една загуба в последните три срещи и е на 5-ото място с 26 точки от 13 мача. Локомотив (Пловдив) е с позиция по-нагоре с актив от 29 точки.

Снимка 592106

Източник: startphoto.bg

Срещата започна равностойно, а опасните положения липсваха. В 18-ата минута "сините" успяха да поведат. След изпълнение на Филип Кръстев от пряк свободен удар, Кордоба отклони във въдуха към Ивелин Попов, който с глава от около 3 метра на празна врата откри резултата за 1:0.

Левски - Локо (Пловдив), 1:1, (Развой на срещата по минути)

Много пропуски за "сините"

Последва по-добра игра за домакините. В 40-ата минута Уелтън проби отдясно и подаде отлично към Филип Кръстев, който с глава мигновено насочи, но вратарят на гостите спаси.

Само минута по-късно Ивелин Попов пусна майсторски към Роналдо, който напредна и изскочи сам срещу Хоркаш, но в решителния момент вратарят спаси.

През втората част домакините продължиха да натискат, но и да пропускат.

Снимка 592095

След изтичането на час игра, Уелтън от воле се опита да стреля от няколко метра, но бразилецът прати топката високо над вратата. Последваха неточни много изгодни положения пред Роналдо, който пропусна да увеличи аванса на домакините.

В 76-ата минута "сините" си платиха за пропуските. Да Силва проби отдясно, надбяга Уелтън и центрира към Джовани, който от границата на наказателното поле направи резултата 1:1. Това бе и първи удар на гостите към вратата.

Само три минути по-късно Уелтън намери отлично Роналдо, който от страхотна позиция, стори по-трудното, да не вкара във вратата.

До края на мача Левски така и не успя да отговори на удара и двата тима си подрлиха по точка.

В следващия кръг Левски приема ФК ЦСКА 1948, докато Локо е гост на Пирин.