90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 2021
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Ботев (Пловдив) 2:0 в мач от efbet Лига

Офанзивен Левски зарадва феновете си с победа над Ботев (Пд) и място в Топ 6

Гьоко Зайков и Боби Цонев се разписаха за важния триумф с 2:0 на "Герена"

90+2′

Димитър Тонев изпусна своите нерви и също си изкарва картон.

90+1′

Георги Александров се появява в игра за Левски.

90′

До края атаки за Ботев нямаше, но въпреки това Станимир Стоилов намери повод да се ядоса здраво. Повод на неговото недоволство даде Радослав Цонев. При извършване на неговата смяна, опорният халф си изкара лековат картон, което предизвика бурното негодувания на "синия" треньорски щаб.

Снимка 556020

89′

Асен Митков също става част от мача за сметка на Здравко Димитров.

88′

Голмайсторът Борислав Цонев получава аплодисментите на публиката. В игра влиза Димитър Костадинов.

85′
Снимка 556034

82′

Патрик-Габриел Галчев се появява в игра вместо Марин Петков.

79′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:0! БОРИСЛАВ ЦОНЕВ! Възпитаниците на Станимир Стоилов издебнаха поредна грешка в състава на Ботев и го наказаха с второ попадение в 79-ата минута. Дилан Мертенс не успя да положи успешно начало на пловдивска атака, поради което Здравко Димитров набързо спечели "синьо" предимство в полето на "канарите". Крилото пусна вдясно за тичащия с него Боби Цонев, който с плътен шут не остави шансове на Аргилашки за 2:0. Плеймейкърът отпразнува гола си с ръце зад ушите си, провокирайки критиците му, твърдящи през последните седмици, че не се намира в достатъчно добра форма.

73′
Снимка 556030

72′

Антоан Бароан вече е част от мача, заменяйки Николай Минков.

71′

Реда Ребей бива заменен от младия Димитър Тонев.

70′

Неприятна новина сполетя лагера на пловдивчани в 70-ата минута, когато лидерът в защита Виктор Генев даде знак, че не може да продължи срещата поради контузия. Така принудително на терена трябваше да се появява Джеймс Етоо.

66′

Гьоко Зайков можеше да удвои щастливите си мигове в днешното дерби, след като в 66-ата минута отново успя да стреля с глава при добро центриране от негов колега. Този път насочването му беше слабо и лесно уловено от Аргилашки.

64′

Жълт картон за заигралия като дефанзивен полузащитник - Кевин Янсон.

Снимка 556031

62′

Левски вдигна оборотите на своята атака за първи път след паузата. В 62-ата минута Анди Краев осигури добра възможност за Здравко Димитров. Крилото стреля силно с левия си крак, но Аргилашки успя да избие в корнер.

60′

Здравко Димитров получава жълт картон заради гневна реакция спрямо главния съдия.

55′
Снимка 556033

52′

Официално предупреждение за Николай Минков, който действа много грубо срещу Марин Петков.

51′

Борислав Цонев пробва късмета си от пряк свободен удар в 51-ата минута. Тогава №10 завъртя добре кълбото, но то кацна малко зад горната греда на Аргилашки.

48′
Полицията предотврати сблъсък между феновете на Левски и Ботев (Пд)

Напрежение на "Герена"

47′

ПА КОНАТЕ! На полувремето Азрудин Валентич промени позицията на Кевин Янсон и това вдъхна нов живот в представянето на "канарчетата". Отбраната на Левски отчаяно вдигаше ръце за засада в 47-ата минута, когато тя бе матирана от отличен извеждащ пас за Па Конате. Националът на Гвинея обаче направи по-трудното и сам срещу Михайлов не намери мрежата на "сините".

46′
Снимка 556036

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите за втората част на мача.

45′

ПОЧИВКА!

42′

Скоростна комбинация на "сините" позволи на Билал Бари да се обърне с лице към вратата на Ботев (Пд) в 42-ата минута. Бързите му финтове "отвориха" необходимия коридор за стрелба. Мерникът на стрелеца обаче бе доста разочароващ.

Снимка 556037

37′

Драган Михайлович се възползва от грешен пас в атаката на Ботев (Пд) и спечели сериозно пространство с топка в крака. Швейцарецът продължи за Борислав Цонев, който в 37-ата минута се унесе в индивидуална игра, изпускайки удобния момент за изстрел.

30′

НЕДЕЛЕВ! След точно 30 минути на "Георги Аспарухов", Тодор Неделев най-сетне напомни за своята голяма класа. №8 на Ботев реши да вземе нещата в свои ръце и стреля от над 25 метра. Коварният му удар летеше към долния ляв ъгъл на Михайлов. Капитанът на Левски все пак внимаваше в картинката и се намеси с вещина.

28′

БАРИ! Ботев (Пд) сами се вкараха в нова беля с настъпването на 28-ата минута. Кевин Янсон върна прекалено слабо към своя вратар и Билал Бари съумя да пресече. Нападателят пробва да чукне елегантно покрай Аргилашки, но "жълто-черният" страж напусна навреме своята голлиния и направи фундаменталното спасяване.

Снимка 556035

25′

Страхотна битка по терена водят Хосе Кордоба и Маркиньос, които по-често са хванати един за друг, отколкото да имат някакви докосвания до топката.

20′
Снимка 556023

15′

ГОЛ НЯМА! ПЕТКОВ! Публиката на "Герена" не можеше да повярва как Левски не води с 2:0 в 15-ата минута. Поредното центриране пред вратата на Аргилашки бе изчистено много лошо от Па Конате. Изведнъж с кълбо в краката, и напълно непокрит, се оказа Марин Петков, който пробва да шутира голово на два пъти. Във всеки един от случаите, шутовете му попадаха в телата на Янсон и Виктор Генев. Героична отбрана от "жълто-черните".

14′

Левски продължи да бъде агресивен, най-вече по левия фланг. В 14-ата минута Иван Горанов пусна бърза топка за Борислав Цонев, който разочарова тотално със своя завършващ удар.

Снимка 556024

11′

"Канарчетата" пробваха да отговорят на предизвикателството с два поредни корнера, които не доведоха до някаква сериозна опасност пред Николай Михайлов.

8′

ПЕТКОВ! Водени от емоцията, домакините бързо можеха и да удвоят своята преднина. Билал Бари използва бързината си, за да изпревари за втора топка Супрайен. След това мароканецът видя връхлитащия Марин Петков и върна назад за младока. №88 на Левски нямаше възможността да отправи най-добрия си изстрел и прати кълбото над горната греда.

Снимка 556026

6′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0! ГЬОКО ЗАЙКОВ! Селекцията на Станимир Стоилов имаше перфектен старт на дербито, тъй като откриха резултата още с първата си сериозна възможност пред вратата на Ботев. Радослав Цонев копна много елегантно топката от фаул и тя стигна до далечната греда. Там отлично позициониран се оказа Гьоко Зайков, който прецизно с глава я запрати в незащитения ляв ъгъл на Георги Аргилашки. Голът беше първи за северномакедонския национал с екипа на "сините".

2′

Битката между Левски и Ботев стартира с обичайните за това съперничество закачки между феновете. Гостуващата агитка показваше с всевъзможни жестове желанието си да премери сили с враговете в "синьо". Разстоянието това да се случи обаче бе прекалено голямо. Битка имаше и на футболния терен. Борислав Цонев протегна крак много опасно в лицето на Виктор Генев и заслужено получи картон. Това означаваше, че плеймейкърът ще пропусне последния двубой на вековниците през 2021 година срещу Берое.

Снимка 556022

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′