Отборите на Левски и Ботев (Пд) не се победиха във вълнуващ мач на "Герена" - 2:2. Равенството едва ли задоволява и двата именити клуба, които остават доста далеч от желанието си да попаднат в Топ 6 след края на редовния сезон.

Неделната битка в столицата предложи много емоции и неочаквани обрати. Селекцията на Азрудин Валентич започна по-силно и набързо поведе с гол на Атанас Илиев. До паузата техният съперник се активизира и стигна до пълния обрат. В герой за "сините" пак бе провъзгласен Найджъл Робърта, който отбеляза първия гол, а след това асистира и за първото шампионатно попадение на Мартин Петков.

Левски - Ботев (Пловдив) 2:2 (Развой на срещата по минути)

Страхотен мач в столицата

Това обаче не беше всичко в сблъсъка. В 55-ата минута Наско Илиев продължи терора си над левскарската отбрана с нов гол за 2:2. До края и двата тима можеха да съжаляват, че победата не е в техния актив. Еспиноса удари гредата, а изгодни положения пропиляха Илиев и Шоколаров. Пропуск за Левски пък направи Робърта.

Снимка 521839

Ремито остави домакините с 21 точки, на цели седем от шестата позиция, заемана от ФК ЦСКА 1948 към този момент. Ботев е под №11 със 17 пункта.

Проблеми за домакините имаше минути преди началото на интересния мач. Новото попълнение Фейсал Рерас получи травма на загрявката, което принуди щаба на "сините" принудително да гласува доверие като титуляр на юношата Патрик-Габриел Галчев.

Ботев загатна, че може да бъде опасен в предни позиции с качествена атака в 12-ата минута. Реда Ребей пусна дълъг пас зад гърба на Сулака, който беше отигран от Атанас Илиев директно от воле. Изпълнението му не притежаваше необходимата точност и излезе в аут.

Етър победи ФК ЦСКА 1948 с 3:1

Етър с първа победа за годината, "болярите" тотално надиграха ФК ЦСКА 1948

Гаетан Миси Мезу на два пъти и Преслав Боруков бележат за "болярите", Денислав Александров се разписа за "червените"

Скуката в столицата приключи с откриващо попадение за гостите в 15-ата минута. Всичко стартира от бразилеца Маркиньос, който елегантно преодоля закъснелия да го пресрещне Ребин Сулака. Новото попълнение на "канарите" навлезе в наказателното поле, след което умело продължи за Атанас Илиев. Таранът не чакаше втора покана и с мощен шут не остави шанс на Микулич.

Снимка 521842

"Жълто-черните" можеха само да съжаляват, че не водят с 0:2 след положението си в 21-ата минута. И пак Ребин Сулака влезе в ролята на грешник, след като не успя да запази коженото кълбо край тъчлинията и го загуби от Илиев. Централният нападател на Ботев се понесе към вратата на Левски, но изстрелът му не намери далечния ъгъл на Микулич.

"Сините" направиха почти всичко най-важно, за да възстановят паритета в 26-ата минута. Робърта и Петков раздвижиха атаката на софиянци, като последният центрира към точката на дузпата. Там капитанът Райнов игра с глава, но насочи изпълнението си опасно близо до дясната странична греда на пловдивчани.

Снимка 521853

Това, че Звонимир Микулич и Начо Монсалве имат сериозни трудности в своята комуникация, вече си пролича веднъж в двубоя срещу Етър. Същото обаче се повтори и в 29-ата минута на днешния мач, когато хърватинът отново иззе функциите на испанеца, напускайки наказателното поле, за да стопира Илиев. За негово щастие, ударът на нападателя срещна тялото му и не достигна до опразнената левскарска врата.

Берое загуби от Лудогорец с 1:4

Лудогорец разгроми Берое като гост и поведе с 8 точки на върха в класирането

Два гола на Елвис Ману

Играта на Левски не вървеше, но индивидуалната класа на Найджъл Робърта беше достатъчна за изравняването в 32-ата минута. Всичко започна от Илия Юруков, който отне топката от Шоколаров, за да подаде към колегата си в атака. Бившият национал на Кюрасао много лесно се измъкна от Младеновски и с мощен диагонален изстрел изненада неприятно неподготвения за подобен развой на събитията Аргилашки.

Снимка 521849

Подемът в играта на Левски си пролича ясно и в 39-ата минута празните трибуни на "Герена" станаха свидетели на обрата. Робърта изпревари съперник в центъра, след което пусна надясно за Мартин Петков. Младокът с №79 напредна и с много красив удар, извън наказателното поле, порази пловдивската врата. Това беше първи гол на юношата в efbet Лига, а радостта му беше примесена и с доста ярост, крещейки думите "Аз съм тука!".

Снимка 521851

Голът на "синьото" успокоение можеше да падне в 51-ата минута, когато съперниците на терена бяха в ситуация "трима на трима" в полето на Ботев. След няколко комбинации, топката стигна до Здравко Димитров, който вече усещаше как бележи. В последния миг обаче крак протегна защитник на гостите и избави Аргилашки от много неприятни мигове.

ЦСКА и Локомотив (Пловдив) не се победиха - 0:0

Малко футбол, слаб съдия и без гол в дербито ЦСКА - Локо (Пловдив)

Без попадения между двата тима на "Армията"

Наско Илиев продължи терора си над защитата на Левски и заслужено донесе ремито в 55-ата минута. Драмата в дербито се завърна, след като Реда Рабей центрира перфектно към тарана в "жълто-черно", който зад гърба на Монсалве вкара с лекота в мрежата на Микулич.

Снимка 521846

Ботев (Пд) докосваше гол №3 в своя актив, след като бразилецът Маркиньос отново показа качествена техника и се понесе сам срещу Микулич. Младият Галчев обаче подгони латиноамериканеца и с цената на контузия възпря "седмицата" на съперника да отбележи. Всичко това доведе до принудителната му смяна с Георги Александров.

Четвърт час преди края, опасно влизане в наказателното поле на Левски от страна на Току, доведе до кратко меле. Краят му дойде с шут от дъгата на куцукащия Атанас Илиев. След рикошет в тялото на Даске, топката опасно полетя към мрежата на "сините". Микулич демонстрира добър рефлекс и изби с вещина.

Снимка 521841

Първият ъглов удар в дербито беше регистриран в 76-ата минута. Той можеше да донесе и ново попадение за Ботев. Халфът Мишел Еспиноса се оказа непокрит и насочи с глава, ала стремежът му завърши с удар в напречната греда на съперника.

Левски също имаше какво още да предложи в атака. В 80-ата минута Ивайло Найденов центрира от фланга. Робърта изпревари младия Чернев и пробва да насочи отблизо, ала нямаше необходимия шанс да намери мрежата на "канарите".

Арда - Черно море 1:0

Съдии порязаха Черно море при загуба от Арда

Домакините победиха с минимален аванс

Голямата драма можеше да настъпи в първата минута от даденото продължение. Филип Филипов центрира перфектно към далечната греда, където Славчо Шоколаров изпревари персоналния си пазач и отправи изстрел към далечния ъгъл. За разочарование на пловдивчани обаче коженото кълбо излезе в аут.

Снимка 521845

След шест дни на Левски предстои визита на последния Ботев (Враца). Ботев (Пд) пък ще опита да си отмъсти на ФК ЦСКА 1948, който го изхвърли от турнира за Купата на България.