Отборите на Левски и Ботев (Пд) завършиха 1:1 в интересна контролна среща преди началото на сезон 2021/22. Проверката се игра на официалния терен на стадион "Георги Аспарухов", като близо 2000 зрители подкрепиха своите любимци. В знак на признателност, Сектор "А" издигна транспарант, адресиран до всички тях, които останаха в клуба въпреки безпрецедентната финансова криза.

Единственото попадение за домакините реализира Борислав Цонев в 42-ата минута, когато халфът се разписа след чудесно изпълнен фаул. Билал Бари беше доста активен в атака, като един от ударите му срещна напречната греда. Почти цяло второ полувреме на терена се подвизава каращият проби Христофор Хубчев.

Левскарите удържаха на думата си и изкупиха феншопа на "Герена"

Поредна финансова подкрепа от тяхна страна

Равенството бе фиксирано 180 секунди преди последния съдийски сигнал, когато Виктор Генев реализира с глава след центриране от корнер. Ботев пропиля страхотна ситуация в 15-ата минута, когато диагонален изстрел на Мите Цикарски не намери целта. С добри изяви за "канарите" се понрави новото попълнение Николай Минков.

Снимка 537533

Гостите от Ботев (Пд) доказаха, че за тях тази контрола не е просто спаринг и победата е въпрос на чест. Николай Минков набра скорост по фланга и пробва подаване с непокрития Маркиньос още в 10-ата секунда. Ако топката не беше прекалено бърза, то тежки мигове щяха да сполетят младия страж на Левски Пламен Андреев. От другата страна на терена Борислав Цонев даде емоция за феновете с неуспешен шут от средна дистанция.

"Честта и верността струват повече от всичко на света". Този транспарант посрещна футболистите на Левски, като към него бяха прибавени снимките и на четиринадесетте играчи, останали в клуба въпреки тежката финансова криза.

Първият точен изстрел в контролата бе факт с настъпването на десетата минута. Халфовете на Левски се затрудниха с изчистването на балонна топка пред наказателното си поле. От това се възползва френският таран Антоан Бароан, който шутира право в ръцете на Пламен Андреев.

Феновете подкрепиха футболистите на Левски със специален транспарант

"Честта и верността струват повече от всичко на света"

Селекцията на Живко Миланов можеше да поведе в 13-ата минута на мача. Здравко Димитров центрира технично с външен фалц към близката греда на Ботев. Билал Бари изпревари персоналния си пазач и насочи с глава, но извън очертанията на вратата.

Снимка 537520

Отговорът на Ботев не закъсня и "канарите" по чудо не отбелязаха в ответната атака. Мартин Петков не бе покрил своя човек при корнер, а след като топката бе продължена с глава от Виктор Генев, Мите Цикарски абсолютно сам шутира по диагонал. Северномакедонецът не намери далечния ъгъл на Андреев.

Бразилецът Маркиньос искаше да сюрпризира съперника с изстрел от пряк свободен удар в 29-ата минута. Изстрелът му обаче не затрудни по никакъв начин Пламен Андреев.

Веселин Минев отново е в щаба на Миланов

Той водеше загрявката преди контролата с Ботев (Пловдив)

Публиката на "Герена" ликуваше в 42-ата минута, когато любимците им ги зарадваха с откриващо попадение. Борислав Цонев бе фаулиран близо до границата на наказателното поле. Последва негово брилянтно изпълнение на фаул, а топката под гредата се оказа невъзможна за спасяване от Аргилашки.

Левски можеше да удвои своята преднина веднага след подновяването на играта. Галчев и Димитров комбинираха на фланга, като последният центрира отлично за Билал Бари. Мароканецът отправи много качествен изстрел с глава, но единственото, което го лиши от гол беше напречната греда на Ботев.

Снимка 537519

Атанас Илиев се появи в игра за Ботев на полувремето и веднага започна да притеснява отбраната на Левски. В 54-ата минута само добрият заслон на Симеон Славчев не му позволи да засече отлично центриране във вратарското поле на Ники Кръстев.

Левски се насочи към национал на Бенин

"Сините" имат интерес към Давид Кики

Наставникът на Левски - Живко Миланов, предприе някои тактически промени, пускайки в игра Томислав Папазов и издърпвайки малко по-напред Симеон Славчев. Така двойката Папазов-Александров сбърка почти веднага, след като заигра в центъра на защитата. Атанас Илиев обаче не успя да се възползва от добрата възможност.

Емануел Току беше близо до това да отбележи гол за Ботев в 74-ата. Ганаецът се озова на стрелкова позиция, но в решителния миг крак протегна бранителят Георги Александров.

До края на "Герена" имаше доста емоции, главно свързани с появилия се като резерва Валери Божинов. За удоволствие на публиката, Божигол дори сложи и капитанската лента на своята ръка.

Снимка 537518

И когато домакините вече си мислеха, че ще спечелят и тази контролна среща, Ботев развали настроението им с късно изравнително попадение. Капитанът на "канарите" Виктор Генев скочи най-високо при корнер и отправи силен шут с глава. Николай Кръстев се намеси, но не по оптималния начин. След това не помогна и опита за изчистване на Валери Божинов.

Павел Колев пред ТОПСПОРТ: Плащане към Хубчев и екипа му не е правено

"Сините" засега са изплатили на специалиста и неговия щаб заработеното до момента на прекратяване на договора му

Левски можеше все пак да завърши като победител тази проверка, но удар с глава на Илия Димитров беше прекрасно отразен от резервния вратар на Ботев.

Снимка 537513

На 7 юли е следващата проверка на Левски. Тя е от 18:00 часа и ще бъде срещу Локомотив (София).

Левски - Ботев (Пд) 1:1 (Развой на срещата по минути)