Левски разгроми Миньор с 4:0 в среща от 14-тия кръг на първенството на дублиращите отбори, играна днес на изкуствения терен на „Герена".

Хеттрик записа Ели Зизов, а четвъртия гол бе дело на Боян Табаков, като всичките попадения паднаха през второто полувреме.

През първото полувреме гол домакините бяха затруднени от защитната игра на перничани, но въпреки това изгодни положения за гол изпуснахане Чакъров и Иван Цачев. Гостите също имаха едно положение в 15-та минута, когато Карадимов не успя да засече отблизо пас на Адриан Кирилов. До края на полувремето централния нападател на Левски Иван Цачев на два пъти и Иво Михайлов не успяха да преодолеят вратаря на гостите.

На почивката на терена за "сините" се появи Боян Табаков, което се отрази на играта на отбора. Резултатът не закъсня и в 52-та минута Табаков центрира от корнер към близката греда и Ели Зизов с глава откри резултата - 1:0.  Две минути  по-късно след триходова комбинация Цачев-Табаков-Зизов, последният засече за втори път топката в мрежата. В 62-та минута Иво Михайлов проби отляво, центрира към нахлуващия Боян Табаков и той вкара за 3:0. След още пет минути отново Иво Михайлов центрира отляво и Ели Зизов успя да засече топката на далечната греда, оформяйки своя хеттрик и крайния резултат 4:0

С този успех Левски вече има 33 точки и е на второ място във временното класиране на две точки от лидера Локомотив (Мездра).

ЛЕВСКИ - МИНЬОР 4:0

1:0 Ели Зизов 52

2:0 Ели Зизов 54

3:0 Боян Табаков 62

4:0 Ели Зизов 67

Левски: Цв.Димитров, Станчев, Стоев, Д.Димитров, Б. Илиев (46-С. Иванов), Панайотов (46-Б. Табаков), Недялков (66-Е. Колев), Чакъров, Цачев (80-Петков), Михайлов, Зизов. Треньор: Бисер Хаздай

Миньор: Б.Димитров, Митков, Първанов, Спасов, Е.Димитров, М.Кирилов, Стоянов, Ад.Кирилов, Томов, Карадимов, Данаилов. Треньор: Тони Велков

Съдия: Калин Людмилов