90+7′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 3222
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Черно море 2:1 в мач от efbet Лига

Левски си гарантира минимум бараж, след като обърна Черно море в битката за Европа

Рикардиньо пак герой с двата си гола срещу "моряците"

90+6′
Снимка 619855

Източник: startphoto.bg

90+6′

АНДРЕЕВ! Изключително емоционални се оказаха последните 60 секунди на "Герена". Тогава Черно море получи шанс да стреля мощно от фаул, "подпалвайки" ръкавиците на "синия" капитан Пламен Андреев. При корнера в атака се включи дори стража на гостите Иван Дюлгеров, но и той не успя да отнеме трите точки от актива на домакините.

90+5′

Ван дер Каап получава жълт картон.

90+4′

В заветните мигове от срещата „моряците“ натиснаха сериозно Левски в търсене на изравняването. От Черно море имаха няколко изгодни статични положения, чрез които да внесат напрежение в наказателното поле на съперника. Отбраната на „сините“ обаче удържа, а веднъж и Пламен Андреев се намеси при задна ножица, извън наказателното поле, на Едгар Пашеко.

90+3′

Рикардиньо напуска терена, а вместо него влиза Кристиан Димитров.

90+3′

Асен Чандъров пък е футболистът, който заменя Уелтън.

89′

Джавад ел Джемили влиза в игра, а замененият е Роналдо.

88′

Влатко Дробаров фаулира Филип Кръстев и получава жълт картон.

81′
Снимка 619857

80′

Инкасираното попадение видимо обърка футболистите на Черно море. Играчите на Илиан Илиев трудно атакуваха със същия интензитет, с какъвто го правеха при резултат 1:1.

76′
Снимка 619859

75′

Велислав Василев влиза в игра за Черно море, напуска Александър Василев.

75′

Васил Панайотов отстъпва мястото си на централния нападател Атанас Илиев.

72′

Иван Дюлгеров получава картон заради претенциите си спрямо главния съдия.

Снимка 619860

71′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:1! РИКАРДИНЬО! И точно, когато Левски изглеждаше най-уязвим, "сините" направо шокираха опонентите си с гол за пълния обрат 2:1. А авторът на попадението беше познат - Рикардиньо. И в 71-ата минута всичко започна от серия успешни финтове на Уелтън, които завършиха с центриране към появилия се като смяна Илиан Стефанов. За да предотврати нещо опасно, Иван Дюлгеров реши да се хвърли смело напред и боксира с една ръка. За негова жалост обаче кълбото попадна обсега на Рикардиньо, който с глава насочи в опразнената врата за кеф на домакинските привърженици на стадион "Георги Аспарухов".

70′

Илиан Стефанов ще замени Ивелин Попов в 70-ата минута.

69′

АЛЕКС ФЕРНАНДЕС! Черно море продължи да пропилява изгодни положения с лека ръка. В 69-ата минута селекцията на Илиан Илиев отново бе идея пред отбраната на Левски, след като отлично подаване на Василев намери Алекс Фернандес на далечната греда. №7 на гостите финтира опонент и имаше шанс да завърши с левия крак, но малко над горната греда на левскарите.

65′
Снимка 619854

64′

МАШАДО! Нямаше да бъде незаслужено, ако Черно море отново не бе повел в резултата след отлични действия в 64-ата минута. Мазир Сула направи отличен рейд през центъра, който завърши с комбинация към Матеус Машадо. Бразилецът се обърна светкавично и отправи удар, който премина в близост до лявата странична греда на Андреев.

55′

Черно море умело дочака своя миг, за да внесе доза опасност в полето на Левски. Ван дер Каап не се намеси никак добре, чистейки с глава право в краката на Мазир Сула. Алжирският техничар не чакаше втора покана и веднага стреля, но за да види как кълбото спира в тялото на Цунами.

54′

Анди Краев реши да разнообрази скуката в началото на второто полувреме с мощен шут от над 25 метра. Силата и точността му видимо изненадаха Дюлгеров, но макар и с малко трудности, стражът на гостите улови.

Снимка 619856

52′

Александър Василев наруши правилата срещу Роналдо и получава картон.

46′

На полувремето Илиан Илиев предприе напълно логични действия и замени имащия картон Панов с легионера Едгар Пашеко.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 619845

45+1′

ПОЧИВКА!

45′
Снимка 619847

45′

Нервният Роналдо получава жълт картон.

44′

ПОПОВ! Ивелин Попов сътвори огромен пропуск секунди преди края на първата част. Най-опитният в редиците на "сините" беше непокрит около дузпата, където и получи фантастична топка от направилия пореден успешен пробив Уелтън. Попето обаче сюрпризира и себе си, стреляйки точно в ъгъла на Дюлгеров, който екстравагантно изби с крак. Необходимо е да отбележим, че 70% от вратата на Черно море бе напълно празна, но №10 на Левски стреля в обсега на онези останали 30%...

43′

Позагубената офанзивна динамика в столицата се завърна с идването на 43-ата минута. Първо гостите направиха бърза контра, при която Матеус Машадо беше на решителен финт от това, за да остане сам срещу Пламен Андреев. Сонко Сундберг обаче демонстрира отлична координация и му отне кълбото. От другата страна на терена отлично центриране на Роналдо не стигна до Рикардиньо заради качествената намеса на Дробаров.

42′

Даниел Димов получава жълт картон.

35′
Снимка 619848

33′

Селекцията на Елин Топузаков организира продължителна атака в 33-ата минута, като след кратко меле пред дъгата на варненското наказателно поле, Уелтън отправи силен шут по земя, който попадна точно в обятията на Дюлгеров.

23′
Снимка 619849

22′

ПРЕТЕНЦИИ КЪМ КАБАКОВ! Публиката на "Герена" остана видимо недоволна от реакцията на Георги Кабаков, който в 22-ата минута запази мълчание при две последователни "сини" желания за дузпа. Роналдо и Рикардиньо паднаха в рамките на секунди в полето на Черно море, но според арбитъра от Пловдив нарушение на правилата нямаше.

20′

Отбраната на Левски проспа корнер в 20-ата минута, който можеше да донесе голова радост за "моряците". Влатко Дробаров се измъкна от персоналния си пазач и отправи удар с глава, който без малко не посети мрежата на домакините

17′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:1! РИКАРДИНЬО! Инкасираното попадение на срина бойния дух на левскарите, като те съумяха да върнат гола само пет минути по-късно. Уелтън сътвори поредния си рейд по крилото, след който отправи подаване за връхлитащия във вратарското поле Рикардиньо. Макар кълбото да му дойде малко назад, №9 на Левски демонстрира класа и се разписа отблизо за 1:1.

12′

Цветомир Панов прави поредното си нарушение от началото на двубоя и получава картон.

Снимка 619850

11′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! МАШАДО! 0:1! Ситуацията на "Герена" се промени драстично с настъпването на 11-ата минута, когато гостите съумяха да поведат в резултата. Филип Кръстев за пореден път се забави при обработването на топката, което позволи на опитния Даниел Димов да му я отнеме. Веднага капитанът на Черно море продължи за Виктор Попов, който пусна прецизен пас в перспектива за Матеус Машадо. Бразилецът изпревари Сонко Сундберг и с едно докосване насочи в мрежата на безпомощния Андреев.

4′

Началните минути на "Герена" предложиха агресивни действия и от двата състава. Първата ситуация за отбелязване беше действието на национала Иван Дюлгеров, който се намеси екзотично с глава при опасен извеждащ пас за футболист на Левски. Въпросният рискува много, напускайки своето наказателно поле. Отговорът на "моряците" пък дойде с шут от над 30 метра на Цветомир Панов, който предизвика рутинна реакция от Андреев.

1′