90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 2411
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Ботев (Враца) 0:0 в мач от efbet Лига

Непробиваем вратар и врачанска прокоба отчаяха Левски на "Герена"

Дузпи, греди, много пропуски, но 0:0 между "сините" и Ботев (Враца)

90+3′

Официално предупреждение за Гьоко Зайков.

90+2′

КЪСНА ДРАМА! Макар и времето да изтичаше, Левски отново стигна до перфектен шанс за гол. Иван Горанов подсигури прекрасно центриране около дузпата, където Борислав Цонев се извиси над всички и с глава прати към левия ъгъл на Красимир Костов. Благоевградчанинът се намеси подобаващо, а секунди по-късно дублира величествената си реакция и срещу Радослав Цонев.

87′

Официално предупреждение за Матеус Казини, който нарочно забави времето.

86′
Снимка 554553

84′

ГРЕДА И ПАК КОСТОВ! И другият от близнаците се "опари" от магията на гостуващия вратар в 84-ата минута. Този път Радослав Цонев шутира много силно от границата на наказателното поле, но Костов направи необходимото, за да избие кълбото в горната греда.

83′

БОБИ ЦОНЕВ! Малко преди последния съдийски сигнал, Левски пак имаше възможност да поведе в резултата. Хосе Кордоба проби мощно през центъра и с разсичащо подаване изведе Боби Цонев сам срещу кошмара си Костов. Вратарят на Ботев отново сътвори геройство и пак отърва "зелените" от неизбежното.

82′
Снимка 554554

81′

Здравко Димитров приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Димитър Костадинов.

80′

Юлиан Ненов напуска игра, а мачът ще доиграе Виктор Василев.

80′

Мартин Николов ще внесе свежест в защитата на врачани.

76′

Публиката на Левски и Здравко Димитров, пожелаха горещо втора дузпа в полза на "сините", ала този път арбитърът Димов нямаше никакво намерение да посочва дузпата.

74′
Снимка 554551

71′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА!! БОРИСЛАВ ЦОНЕВ! Мигът на истината за Левски сякаш дойде в 71-ата минута. Тогава Галчев уважи включване в полето на съперника на Марин Петков. №88 от "сините" хитро завъртя тялото си към притичалия да го спре Диего Фераресо и падна на тревата. Това се оказа достатъчно за арбитъра Димов да посочи бялата точка. Няколко месеца по-късно, Борислав Цонев имаше възможност да изкупи вината си за изпуснатата дузпа във Враца при загубата с 0:2. Кошмарът за него и Левски обаче се повтори. Краси Костов отново излезе победител от индивидуалната им битка и така резултатът на "Герена" остана непроменен.

69′

Последваха доста скучни 10 минути, през които Левски сякаш забрави как правилно да подхожда към врачанската врата. Всичко бе илюстрирано и с един безкрайно неточен удар на Патрик-Габриел Галчев.

68′
Снимка 554559

67′

Стефан Гаврилов също се появява на игрището за сметка на Красимир Тодоров.

66′

Дани Моралес осъществява двойна смяна. Вместо Сержиньо влиза Матеус Казини.

63′

Юли Ненов реши да си изпроси втора дузпа за Ботев в 63-ата минута, но този път реферът Димо Димов беше на противоположното мнение, показвайки му жълт картон за симулация.

58′

Първи жълт картон в мача. Получава го Сержиньо.

53′

КРАЕВ И ПЕТКОВ!! Левски създаде първа голова опасност за втората част в 53-ата минута. Анди Краев демонстрира силата на своя шут от далечна дистанция, ала беше отчаян от добрата намеса на Костов. Секунди по-късно Марин Петков остана непокрит при центриране от фланга, но младият талант не намери опразнения ъгъл с глава.

Снимка 554550

47′

ГРЕДА! Началото на втората част започна обещаващо - с греда за Ботев (Враца). Тя, до голяма степен, бе плод на случайността, но все пак след центриране на Юли Ненов, кълбото кацна върху горната греда на Михайлов.

46′
Снимка 554557

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за второто полувреме на Левски - Ботев (Враца).

45′

ПОЧИВКА!

41′
40′

ГЕОРГИ МИЛАНОВ СЕ КОНТУЗИ!  Голям проблем налегна Станимир Стоилов и треньорския му щаб в 40-ата минута, когато Георги Миланов падна в центъра на терена и се хвана за дясното си коляно. Всичко това означаваше сериозна контузия за най-добрия „син“ футболист и налагането на принудителна смяна. Така без време в игра трябваше да се появи Марин Петков.

Снимка 554544

37′

Скучни минути, през които появата на медицинските екипи е по-честа, отколкото атаките към двете врати.

31′

АВТОГОЛ? НЕ! Изключително самоотвержени в защита, гостите от Ботев (Враца) без малко не си вкараха автогол в 30-ата минута. Валери Христов направи всичко възможно, за да спре центриране на Галчев към Борислав Цонев, че сам с глава неволно насочи под горната греда на Красимир Костов. Вратарят на "зелените" реагира адекватно и изби в корнер.

25′

ПРОПУСК НА БАРИ! Селекцията на Станимир Стоилов пропиля най-чистото си голово положение в 25-ата минута. Георги Миланов отново бе в епицентъра на събитията и увличайки със себе си няколко защитника на Ботев пусна бърз пас по земя, успореден на голлинията. Отлично позициониран в този миг беше Билал Бари, но нападателят направи по-трудното и от един метър не успя да намери опразнената врата.

Снимка 554543

24′

Нападението на Левски най-сетне стигна до първи точен удар в 24-ата минута. Макар и странно, Здравко Димитров и Борислав Цонев размениха подавания, след които последният стреля доста акробатичо. С такъв тип спасяване пък отвърна и Краси Костов, оставил резултата непроменен.

Снимка 554540

21′

Поредица от ъглови удари за Левски, които не доведоха до нищо по-опасно пред Костов. Единственото за отбелязване бе шут от далечна дистанция на Галчев, който мина високо над горната греда.

12′

ДИМИТРОВ! Левски отговори на предизвикателството с голова възможност в 12-ата минута. Радослав Цонев отправи диагонално подаване към Билал Бари, който запрати кълбото към опасната зона, където Борислав Цонев някак си продължи пътя на топката за Здравко Димитров. Крилото изпревари персоналния си пазач Бауренски и шутира по земя, но покрай дясната греда на Костов.

Снимка 554546

6′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА ОТ БАБУНСКИ! Екшънът на "Герена" продължи и в шестата минута страхотна глупост на Иван Горанов "подари" дузпа в полза на врачани. Бившият капитан на Левски увисна при центриране към Юли Ненов, което го принуди да събори техничаря от Ботев в наказателното поле. Реферът Димо Димов се допита и до колегите си във ВАР-буса, след което уверено посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Дориан Бабунски, който обаче бе отчаян от перфектната намеса на Николай Михайлов, уцелил ъгъла на изпълнение. Секунди по-късно, капитанът на вековниците вече получаваше поздравления от своите колеги.

4′

БАБУНСКИ!!  Изведнъж Ботев (Враца) сензационно можеше да поведе в резултата. С настъпването на четвъртата минута, Гьоко Зайков подцени индивидуално надиграване със своя сънародник и колега в северномакедонския национален отбор Дориан Бабунски. След това нападателят затвърди своето надмощие с красив финт и диагонален изстрел, спасен с класа от внимателния Николай Михайлов.

3′

Селекцията на Станимир Стоилов продължи с активните действия и в рамките на 30 секунди - Борислав Цонев и Георги Миланов опитаха прострелни подавания към намиращия се в наказателното поле Билал Бари. Мароканецът обаче не успя да се възползва от тях.

2′

Левски демонстрира, че изобщо няма да чака своя опонент, налагайки му дълбока преса още след първия съдийски сигнал на Димо Димов. "Сините" бяха активни в играта без топка, а това пречеше фундаментално на каквито и да е мисли за атака в редиците на Ботев (Враца).

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′