90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 2133
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски и Ботев (Пд) завършиха 1:1 в контрола

Левски и Ботев (Пд) не се победиха в интересна контрола на "Герена"

Виктор Генев спаси "канарите" от загуба с гол в 87-ата минута

89′

ИЛИЯ ДИМИТРОВ! Левски можеше все пак да завърши като победител тази проверка, но удар с глава на Илия Димитров беше прекрасно отразен от резервния вратар на Ботев.

88′
Снимка 537515

87′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:1! ВИКТОР ГЕНЕВ!! И когато домакините вече си мислеха, че ще спечелят и тази контролна среща, Ботев развали настроението им с късно изравнително попадение. Капитанът на "канарите" Виктор Генев скочи най-високо при корнер и отправи силен шут с глава. Николай Кръстев се намеси, но не по оптималния начин. След това не помогна и опита за изчистване на Валери Божинов.

81′

Младият Димитър Пройчев задържа Билал Бари и реферът е принуден да му покаже жълт картон.

80′

Публиката е на крака. С капитанската лента на Левски се появява Валери Божинов!

Снимка 537513

74′

ТОКУ! Емануел Току беше близо до това да отбележи гол за Ботев в 74-ата. Ганаецът се озова на стрелкова позиция, но в решителния миг крак протегна бранителят Георги Александров.

65′

Наставникът на Левски - Живко Миланов, предприе някои тактически промени, пускайки в игра Томислав Папазов и издърпвайки малко по-напред Симеон Славчев. Така двойката Папазов-Александров сбърка почти веднага, след като заигра в центъра на защитата. Атанас Илиев обаче не успя да се възползва от добрата възможност.

Снимка 537512

63′

В игра за Левски вече е каращият пробен период юноша на клуба Христофор Хубчев. За последно той бе част от изпадналия Етър.

54′

Атанас Илиев се появи в игра за Ботев на полувремето и веднага започна да притеснява отбраната на Левски. В 54-ата минута само добрият заслон на Симеон Славчев не му позволи да засече отлично центриране във вратарското поле на Ники Кръстев.

47′

ГРЕДА НА БАРИ! Левски можеше да удвои своята преднина веднага след подновяването на играта. Галчев и Димитров комбинираха на фланга, като последният центрира отлично за Билал Бари. Мароканецът отправи много качествен изстрел с глава, но единственото, което го лиши от гол беше напречната греда на Ботев.

Снимка 537532

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! БОРИСЛАВ ЦОНЕВ!! 1:0! Публиката на "Герена" ликуваше в 42-ата минута, когато любимците им ги зарадваха с откриващо попадение. Борислав Цонев бе фаулиран близо до границата на наказателното поле. Последва негово брилянтно изпълнение на фаул, а топката под гредата се оказа невъзможна за спасяване от Аргилашки.

Снимка 537516

33′

Филип Филипов получава жълт картон, след като наруши правилата срещу Галчев.

32′

В 32-ата минута отбита топка от Ивайло Найденов попадна в периметъра на Боби Цонев, който пак стреля отдалеч, но отново не порази левия ъгъл на Аргилашки.

31′

Борислав Цонев изпуска нервите си във втора "синя" контрола. Този път обаче си изкара само жълт картон.

30′

Бразилецът Маркиньос искаше да сюрпризира съперника с изстрел от пряк свободен удар в 29-ата минута. Изстрелът му обаче не затрудни по никакъв начин Пламен Андреев.

28′

Мартин Петков наруши правилата срещу футболист на Ботев и получава жълт картон.

19′

19:14 минута на мача - футболистите на Левски получават аплодисменти от публиката.

Снимка 537514

15′

ЦИКАРСКИ! Отговорът на Ботев не закъсня и "канарите" по чудо не отбелязаха в ответната атака. Мартин Петков не бе покрил своя човек при корнер, а след като топката бе продължена с глава от Виктор Генев, Мите Цикарски абсолютно сам шутира по диагонал. Северномакедонецът не намери далечния ъгъл на Андреев.

13′

БАРИ! Селекцията на Живко Миланов можеше да поведе в 13-ата минута на мача. Здравко Димитров центрира технично с външен фалц към близката греда на Ботев. Билал Бари изпревари персоналния си пазач и насочи с глава, но извън очертанията на вратата.

Снимка 537520

10′

Първият точен изстрел в контролата бе факт с настъпването на десетата минута. Халфовете на Левски се затрудниха с изчистването на балонна топка пред наказателното си поле. От това се възползва френският таран Антоан Бароан, който шутира право в ръцете на Пламен Андреев.

8′

Здравко Димитров получи шанс да разгърне своята линейна бързина в осмата минута. Стремежите му за нещо повече обаче бързо бяха блокирани от страхотен шпагат на Работов.

5′

"Честта и верността струват повече от всичко на света". Този транспарант посрещна футболистите на Левски, като към него бяха прибавени снимките и на четиринадесетте играчи, останали в клуба въпреки тежката финансова криза.

Снимка 537519

3′

Гостите от Ботев (Пд) доказаха, че за тях тази контрола не е просто спаринг и победата е въпрос на чест. Николай Минков набра скорост по фланга и пробва подаване с непокрития Маркиньос. Ако топката не беше прекалено бърза, то тежки мигове щяха да сполетят младия страж на Левски Пламен Андреев. От другата страна на терена Борислав Цонев даде емоция за феновете с неуспешен шут от средна дистанция.