90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 3899
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Арда 2:0 в мач от efbet Лига

Победният рейд продължава - Левски не прости на Арда, Краев и Петков донесоха важните три точки

"Сините" с пет поредни успеха в efbet Лига за първи път от четири години

90′

Патрик-Габриел Галчев приключва участието си в мача, а на негово място ще видим Асен Митков.

90′

Официално предупреждение за Иван Коконов.

89′

Джуниет Али се появява в игра вместо Тонислав Йорданов.

89′

Милен Желев отстъпва мястото си на Жуниор.

Снимка 586453

Източник: startphoto.bg

86′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:0! МАРИН ПЕТКОВ! Младият нападател на Левски - Марин Петков отговори по най-добрия начин на това защо днес получи повиквателна за националния отбор на България. Това се случи с решаващ гол в мрежата на Арда за 2:0. Малко преди последния съдийски сигнал, вековниците подпечатаха своята пета поредна победа след отлична контраатака. Билал Бари видя непокрития Петков, който останал сам срещу Господинов не сгреши за кеф на публиката на "Герена".

83′

БАРИ! Изритана топка от "синята" половина се превърна в прекрасно извеждащо подаване за Билал Бари. Всичко това сюрпризира Милен Стоев и мароканецът не загуби никакво време с отправянето на изстрел. Мерникът му изневери и кълбото премина на безобидно разстояние от кърджалийската мрежа.

81′
Снимка 586452

80′

От другата страна на игрището също беше интересно. Билал Бари "уважи" включване на Цунами, а бразилецът заложи на тежък диагонален удар, който беше избит от Господинов в корнер.

79′

НИДЙЕ! От нищото, Левски можеше да се вкара в огромна беля с идването на 79-ата минута. Ноа Сонко Сундберг, като последен в отбрана, действа безразсъдно срещу появилият се от скамейката на Арда - Ласана Ндиайе. В един момент африканецът се запъти към вратата на Пламен Андреев, като само вещата помощ от Келиан ван дер Каап спаси вековниците от доста тежки мигове.

78′

Ласана Ндиайе се появява в игра за Арда вместо Илия Юруков.

78′

Алекс Петков отстъпва мястото си на офанзивен футболист в лицето на Иван Коконов.

77′

Тонислав Йорданов получава жълт картон.

74′
Снимка 586457

73′

Келиан ван дер Каап пък се появява в игра вместо Уелтън.

72′

Марин Петков ще замени неубедителния днес Роналдо.

71′

Иван Тилев, който беше герой срещу Славия, тази вечер е незабележим и бива заменен от Христо Иванов.

67′

Първи жълт картон в мача. Получава го Милен Желев.

66′

Опитният Милен Желев от Арда се възползва от празно пространство в 66-ата минута и се понесе по крилото. Последва технично залъгване на Цунами и  шут, който не притежаваше сила, попадайки право в ръцете на сигурния Андреев.

64′
Снимка 586454

63′

Билал Бари също се появява на терена, а замененият е Илиян Стефанов.

62′

Ивелин Попов приключва участието си в днешната среща. На негово място се появява Георги Миланов.

54′

Светослав Ковачев пробва да даде необходимия импулс в офанзивните действия на Арда, стреляйки силно от средна дистанция, но без необходимата точност.

Снимка 586423

47′
Снимка 586436

47′

Арда стартира амбицирано втората част като първото положение беше в актива на гостите. Тонислав Йорданов вече насочваше головия си мерник, но решителен шпагат на Ноа Сонко Сундберг го раздели с това да отправи удар по посока вратата на Пламен Андреев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Стражът на Арда продължи да се представя на ниво, като буквално в следващата атака се намеси решително и при тежък шут на споменатия и преди малко Уелтън.

Снимка 586437

40′

СТЕФАНОВ! Носителят на Купата на България можеше да удвои своята преднина в 40-ата минута. След "тихо" полувреме, Уелтън напомни за себе си с добър пробив, който завърши и с необходимото класно центриране за Илиян Стефанов. Нани стреля отблизо с глава, но беше респектиран от страхотния рефлекс на Анатолий Господинов.

35′

Странно защо вратарят на Арда - Анатолий Господинов забави играта прекалено дълго, заради което беше предупреден от рефера Владимир Вълков.

Снимка 586432

27′

В 27-ата минута Ивелин Попов сам реши да завършва контраатака за Левски, след като проби през центъра и отправи изстрел от границата на наказателното поле, който беше блокиран от защитник на Арда. При последвалото изпълнение кълбото малко щастливо стигна до Цунами, който сюрпризиран от ставащото отправи странен удар, който премина близко до целта.

26′
Снимка 586428

20′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! АНДРИАН КРАЕВ! Левски стигна до откриващото попадение благодарение на изпипано статично положение в 20-ата минута. Филип Кръстев центрира към далечната греда от корнер, където Анди Краев се измъкна от персоналния си пазач Алекс Петков и с глава не остави шанс на Господинов за 1:0. По този начин халфът се разписа във втора поредна среща на своя тим, след като направи същото и срещу Ботев (Враца). Общо толкова голове той имаше за целия сезон 2021/22.

18′

До настъпването на 20-ата минута Левски предимно търсеше начин да матира своя опонент чрез центрирания от фланговете. Те бяха основен приоритет за защитниците Патрик-Габриел Галчев и Цунами. Нито едно от тях обаче така и не се превръщаше в реална опасност за кърджалийската врата.

6′

Крайният бранител на Левски - Цунами, доста се надцени в шестата минута, когато пробва бомбен изстрел от фаул. Топката премина много високо над горната греда на Анатолий Господинов.

Снимка 586426

4′

Както подобава за последните домакински мачове на Левски, селекцията на Станимир Стоилов отново демонстрира директен и офанзивен футбол. Добре подреденият тактически тим на Арда можеше да бъде пробит в четвъртата минута, когато Уелтън центрира акуратно за Илиян Стефанов. Нападателят на "сините" отигра с глава, но не намери целта.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В ДВУБОЯ!

1′