Септември Симитли проведе третата си контрола срещу отбора на Банско вчера. Мачът се проведе на градския стадион в Симитли, като началният сигнал бе даден в 18:30, съобщи "Струма".

Минути след началото на мача, след грешка в защитата на домакините нападателят на Банско Калоян Стоянов отбеляза. Домакините, обаче не се отказаха и успяха да създадат няколко положения пред противниковата врата.

В средата на полувремето, обаче отборът на Банско създаде опасна атака и успя да отбележи. Веднага след като домакините изпълниха центъра отборът на Банско успя да отнеме топката и спечелиха правото да изпълняват единадесет метров наказателен удар, който бе реализиран от халфа на Банско Венцислав Бенгюзов.

Първото полувреме завърши при резултат 3 на 0, а избранниците на Спас Стоименов започнаха второто полувреме с доста променен състав.

Малко след началото на втората част Ивайло Иванов-Папен върна едно попадение за домакините. И въпреки добрата игра на отбора на домакините и немалкото положения двубоят завърши при резултат 1 на 3. Заради високите температури главния съдия на двубоя даде по една почивка и през двете полувремена.

Това е трета загуба за отбора на Септември след като те отстъпиха пред отборите на Локомотив (Пд) и Хасково.