Калиакра постигна минимална победа с 1:0 над арменския Арарат (Ереван) в първата среща от втория ден на турнира "Албена къп".

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, но чистите голови ситуации не бяха много. Първото по-сериозно положение в мача бе за Калиакра. В 7-та минута Пламен Димитров стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на Арарат спаси. В 20-та минута Арсен Балабелян центрира много точно в наказателното поле на Калиакра, Андрейс Переплоткинс стреля с глава и реализара гол, който не бе признат заради засада. В 25-та минута вратарят на арменците Степан Газарян спаси опасен удар на Янислав Иванов от пряк свободен удар.

В 59-та минута Арарат можеше да отбележи гол, но вратарят на Каликра показа завидна реакция след удара на Давид Григорян. В ответната атака Александър Василев бе изведен отлично, излезе сам срещу вратаря, преодоля го и реализира за 1:0.

В 88-та минута Християн Кожухаров можеше да вкара нов гол за Калиакра, но след прехврърлящия му удар топката излезе в аут.

След изиграването на два мача Калиакра има 4 точки, а Арарат е с 3 точки. В момента се играе втората среща от програмата днес между тимовете на Спартак Варна и Раковски. Следващата среща от турнира е в неделя, когато един срещу друг излизат Раковски и Арарат.

Вторият двубой, в който трябваше да играят Калиакра и Спартак Варна, няма да се проведе, защото двата отбора играят един срещу друг в първия кръг след зимната пауза на първенството в Б група. За този мач ще бъде изтеглен служебен резултат.