Детският отбор на Нафтекс разби с 3:0 Левски в реванш от полуфиналите на републиканското първенство при родените през 1993 година и се класира за заключителния мач за титлата.

Младите "шейхове" имаха тотално превъзходство през цялото време, но се отпушиха след почивката. И трите попадения вкара Живко Петков, който се разписа в 37-ата, в 51-ата и в 61-ата минута. В първата среща в София бургазлии отстъпиха с 1:3, но това се оказа преодолим резултат.

На финала момчетата на треньора Владо Стоянов ще играят с победителя от двойката между Славия и Локо (Пд). Втората среща е днес от 18,00 часа на стадиона в квартал "Овча Купел", а преди четири дни "белите" спечелиха с 3:2 в Пловдив, след като отстъпваха с 0:2 до почивката. Финалът ще се играе на 10 юли, като градът-домакин ще бъде определен допълнително.

Както е известно, вчера станаха ясни финалистите и при юношите (младша възраст, родени 1991 г.). Съперници в мача за титлата ще бъдат Левски и Нафтекс. Нафтекс пък удари с 1:0 ЦСКА на финала при юношите (старша възраст). Така школата на
"шейховете" повтори успеха си от 2006 г., когато класира всичките си отбори на финал за титлата.