Ботев (Пловдив) записа трета поредна домакинска загуба от началото на сезона в Първа лига. "Канарчетата" отстъпиха с 1:2 на Черно море в мач от 6-ия кръг на шампионата.  Въпреки сериозния домакински натиск на тренировъчната база в Коматево, "моряците" удариха първи. Марек Кузма откри резултата в 22-ата минута, а четиридадесет по-късно Орлин Старокин реализира второ попадение за гостите. В 68-ата минута Стивън Петков ознаменува дебюта си за "жълто-черните" с попадение, с което оформи и крайния резултат.

Варненци продължават да бъдат едноличен лидер във временното класиране, като събраха 14 точки. Ботев е едва 12-и с четири пункта.

Срещата започна силно за Ботев, което доведе до няколко чисти голови положения пред Емил Михайлов. Първо Крум Стоянов от няколко метра не стреля силно покрай вратата. Малко след това Бризола се озова на добра позиция, но ударът му мина покрай лявата греда. Последва удар на Неделев над вратата, а в 17-ата минута и Виана не намери целта.

Ботев - Черно море, 1:2

Двата отбора откриват 6-ия кръг в Първа лига

В 20-ата минута при първата по-опасна атака на гостите Марек Кузма пропусна да се разпише. Словакът получи хубаво подаване от Георги Илиев, преодоля Чворович, но не успя да намери очертанията на вратата. Две минути по-късно нападателя се разписа. Томбак напредна отдясно и пусна към Зехиров. Крилото на "моряците" стреля, Чворович не се намеси добре и изби топката в краката на Кузма, който я прати във вратата. Треньорът на гостите Георги Иванов отпразнува попадението с танц.

В 34-ата минута Виана не успя да се възползва от неразбирателство в защитата на Черно море. Секунди по-късно Бризола стреля високо над вратата.

В 36-ата минута Черно море реализира втори гол. "Моряците" организираха отлична контраатака. Огнянов центрира отдясно към Старокин, който с глава реализира за 0:2. Малко след това Чворович отрази опасен удар на Зехиров. В края на пърото полувреме Неделев опита удар извън наказателното поле, но Михайлов се справи.

В началото на втората част влезлият на почивката Дуде Ндонгала с глава пропусна да ознаменува дебюта си гол. В 66-ата минута Неделев получи топката на границата на наказателното поле, освободи си коридор и стреля, но Михайлов изби. Кълбото попадна в Стоянов, който също шутира, но стражът на "моряците" отново се справи.  Две минути по-късно "канарчетата" намалиха изоставането си. Крум Стоянов качи топката на главата на дебютиращия за пловдивчани Стивън Петков и нападателят не сгреши - 2:1.

Николай Киров: Загубихме заради ниска ефективност пред гола (ВИДЕО)

"Има и такива мачове", заяви специалистът

Последваха няколко добри възможности за домакините, но Крум Стоянов, Пламен Димов и Тодор Неделев не намериха целта. Натискът на пловдивчани до края на срещата не дадоха резултат и Черно море записа четвърта победа от началото на сезона в Първа лига.

Георги Иванов: Поздравления за момчетата! (ВИДЕО)