Хебър спечели дербито от 26-ия кръг на Трета лига срещу Оборище с 2:1. Така футболистите на Николай Митов направиха голяма крачка към Втора лига.

Резултатът бе открит от домакините в 25-ата минута. Даниел Пехливанов пое топката и напредна към наказателното поле на гостите и с прецизен далечен удар не остави шансове на вратаря.

В началото на втората част Хебър стигна до второ попадение. При едно центриране Родриго Барони бе оставен непокрит на задната греда и бразилецът с глава удвои.

Играчите на Войн Войнов постепенно погледнаха по-смело към вратата на съперника и в 75-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Николай Колев беше спънат в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Нетов и намали.

В класирането Хебър дръпна със седем точки на днешния си съперник. Пазарджилии са с 66 точки на върха, докато Оборище е с 59 на втора позиция.