"Армейците" с 11-та поредна победа като гост

Густаво Бусато нарочно си изкара жълт картон, който ще го извади от игра за следващия двубой с Ботев (Враца), но пък ще бъде "чист" за плейофите.

Източник: startphoto.bg

76′

Тибо Вион ще напусне терена, а вместо него се появява Асен Дончев.

74′

ШАГОЯН! Като част от ротацията на състава, Саша Илич даде шанс на футболисти, които по-рядко намират място в неговия състав. Такъв беше примерът с Жираир Шагоян, който бе "жаден" за игрови минути и доказване срещу Хебър. В 74-ата минута националът на Армения се възползва от поредна грешка в защитата на пазарджиклии, но и този път Дебърлиев беше непробиваем.

71′

Тобиас Хайнц напуска терена. В действие ще видим Дауда Бамба.

64′
Снимка 616908

63′

Дюкенс Назон приключва участието си в този мач, а вместо него влиза Жираир Шагоян.

63′

Енес Махмутович ще заиграе в центъра на отбраната, а напускащ е Юрген Матей.

63′

Иван Турицов също приключва ангажиментите си на терена за днес. Влиза Бисмарк Чарлс.

62′

ШАНСОВЕ ЗА ЦСКА! 62-ата минута се оказа изключително тежка за вратаря на Хебър - Петър Дебърлиев. Капитанът на домакините първо трябваше да спира откъсналия се сам срещу него Бисмарк Чарлс. Малко след това на далечната греда забравен беше Лазар Туфегджич, но и сърбинът беше разколебан от вратаря, поне този път.

58′

Николай Николаев се появява в игра за сметка на Архан Исуф.

58′

Октай Хамдиев ще има минути за доказване срещу ЦСКА, заменяйки Марузин.

Снимка 616911

52′
Снимка 616903

51′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 0:4! ДУЗПА! ТУРИЦОВ! Рокадите на Ел Голеадор бързо дадоха ефект, но в негативен план. Пуснатият от него Георги Вълчев се прояви по най-лошия начин, след като задържа Юрген Матей при статично положение за ЦСКА. Реферът беше непоколебим и посочи дузпата, а от бялата точка безпогрешен както винаги беше Иван Турицов.

49′

Георги Вълчев прави дузпа и получава жълт картон.

46′

Осира Корнел напуска терена, за да бъде заменен от Георги Вълчев.

46′

Анте Живкович ще замени разочаровалия в нападение Арсенио Валпорт.

46′

Стоян Стоичков отстъпва мястото си на почивката на Мартин Михайлов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 616898

43′

НАЗОН! Отбраната на Хебър тотално отсъстваше през тази вечер, а в 43-ата минута Маурисио Гарсес прекалено лесно стигна до нова голова ситуация. Бразилецът стигна до дясната греда и подаде за непокрития Назон. Вместо хеттрик, №9 на ЦСКА сътвори по-трудното и прати топката в аут. Отиграването му дори ядоса неговия съотборник Иван Турицов.

38′

В 38-ата минута Стефан Цонков от Хебър действа отлично като последен в защита, а само навременната му намеса лиши Назон от възможност да запише своя хеттрик.

31′
Снимка 616897

28′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 0:3! НАЗОН! С изключителна лекота ЦСКА стигна и до класическото 3:0! Маурисио Гарсес комбинира отлично с дублиралия го Иван Турицов, а българският национал блесна с майсторска асистенция за втория гол на Дюкенс Назон. Таранът реализира директно с първото си докосване, а за това спомогна и лошата намеса на Дебърлиев, който допусна сравнително слабия удар да мине под неговия плонж.

26′
Култовият бивш страж - Славчо Тошев е на "Георги Бенковски" и наблюдава мача с интерес.

24′

Любо Пенев се хвана безпомощно за главата в 24-ата минута, когато отборът му с лекота пропиля отлично голово положение. Валпорт получи достатъчно свобода по левия фланг и имаше цялото време на света, за да отправи състоятелен шут в мрежата на Бусато. В крайна сметка нападателят стреля изключително слабо по земя....

19′

Юрген Матей получава картон заради реплика по адрес на главния съдия.

18′

ТЪРТОВХебър показа признаци на живот в този мач с настъпването на 18-ата минута. Тогава Търтов пробва двойно подаване с Валпорт, който обаче умело бе блокиран от Матей. Докато искаха дузпа, атаката на "зелените" продължи благодарение на късметлийски рикошет и Георги Търтов можеше да намали изоставането на своя тим. Бусато обаче внимаваше, като беше скъсил ъгъла и направи качествено спасяване.

Снимка 616895

14′

МАТЕЙ! Разликата можеше да набъбне на три гола още преди да е изминал и четвърт час на стадион "Георги Бенковски". Центриране от корнер в 14-ата минута позволи на Матей да отиграе качествено с глава, но срещу себе си видя и добра вратарска намеса.

12′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 0:2!! ТУФЕГДЖИЧ! Прошка от "армейците" нямаше в 12-ата минута, когато резултатът стана 0:2. Опитите на Хебър да играе изнесено в линия, близо до центъра, се увенча с тотален провал, тъй като нов дълъг пас ги матира за удвояването. Този път Лазар Туфегджич се измъкна зад гърба на персоналния си пазач и сам срещу Дебърлиев реализира с красив диагонален изстрел с десния крак.

8′

ЦСКА продължи да диктува събитията на терена. В осмата минута на Дебърлиев се наложи да излиза далеч от своето поле, а това в повечето случаи води и до комични вратарски грешки. Капитанът на Хебър почти сътвори такава, но последвалата светкавична контра на столичани не доведе до ново попадение.

5′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 0:1! НАЗОН! Селекцията на Саша Илич не изгуби много време и бързо достигна до желаното откриващо попадение. Дълбока преса принуди Дебърлиев да изчисти на посоки. Около центъра за първа топка най-високо скочи Християн Петров, който така отигра с глава, че превърна действията си в извеждащ пас за Назон. Хаитянинът се възползва от тромавия Цонков и сам срещу стража на Хебър хладнокръвно реализира за 0:1.

3′

Двубоят започна с активна игра от гостите, които търсеха задължителна победа в Пазарджик. В третата минута ЦСКА разви атака отдясно, като топката беше пратена в наказателното поле за Назон. Нападателят на "червените" бе блокиран в последния момент и не можа да отправи може би голов изстрел.

1′