Хебър постигна изключително ценна победа с 3:1 срещу Септември в мач от плейофните битки за оцеляване в efbet Лига.

Домакините бяха много по-добрият от двата отбора и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Головете за Хебър отбелязаха Търтов(45'), Серано(82') и Цонков(88'). Автор на гола за Септември стана Кристиян Пешов(77').

С победата Хебър изпревари Септември и вече е на 14-то място с 26 точки, само на една зад Пирин. Отборът на Краси Балъков пък е на 15-та позиция с 25 пункта.

Хебър - Септември 3:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 18:00 часа, а главен съдия ще е Станислав Тодоров

Домакините имаха добра възможност да открият резултата още в 5-ата минута, когато Марк-Емилио Папазов проби по лявото крило и достави отлична топка около точката за дузпата за Венсан Марсел, но изстрелът на французина не беше особено акуратен и кълбото излетя в аут.

Момчетата на Любо Пенев продължиха да натискат, а в средата на първата част Георги Вълчев получи аплодисментите на привържениците на Хебър, след като отправи мощен шут от около 30 метра, а топката премина много близо до целта.

В 25 минута Хебър нацели гредата. Венсан Марсел комбинира със свой съотборник и стреля към вратата, но след рикошет, топката се озова в краката на Цонков, а №33 от "зелените" нацели десния страничен стълб на Шейтанов.

Снимка 619841

Източник: startphoto.bg

Четвърт час преди почивката Серано беше оставен непокрит в полето на Септември при центриране отляво, а след изстрела му с глава, Шейтанов се оказа последна преграда пред гола.

Любопитен момент се случи 5 минути преди края на полувремето. Топката беше центрирана в полето на Септември, където Папазов се сблъска с Шейтанов. Вратарят на гостите остана да лежи, а кълбото попадна в краката на Марсел, който я прати в опразнената врата. Реферът Станислав Тодоров първоначално остана безмълвен, но беше привикан от ВАР да преразгледа ситуацията и установи, че все пак Папазов е извършил нарушение срещу стража на Септември.

Логичното се случи в първата минута от добавеното време и Хебър излезе напред в резултата. Хамдиев се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, но за пореден път Шейтанов се намеси добре и спаси. За зла участ на вратаря обаче топката отиде на главата на Георги Търтов, който направи добавка и откри резултата на стадиона в Пазараджик.

Снимка 619835

Гостите стигнаха до първи точен удар към вратата на Хебър чак в 65-а минута, когато Валентин Йосков стреля от дистанция, но Петър Дебърлиев показа, че не е заспал под рамката на вратата си и с дясната ръка изби в корнер.

Гостите шокиращо успяха да изравнят резултата четвърт час преди края с едва втория си удар в очертанията на вратата. Стефан Милич свали топката с глава за Кристиян Пешов, който с левачката не остави шансове на Дебърлиев. Попадението първоначално беше отменено заради засада, но след преглед със системата ВАР се оказа, че такава няма и голът беше зачетен.

Снимка 619838

Радостта на гостите беше само за 5 минути, след което Хебър отново излезе напред в резултата. Атака по дясното крило доведе до центриране в полето на септемврийци, а Алехандро Серано Гарсия засече с левия крак и хвърли в екстаз домакинските привърженици.

Две минути преди края на двубоя Стефан Цонков отбеляза гола на успокоението за домакините. Кристиян Пешов не се намеси добре при едно центриране в полето на Септември и пренасочи топката точно на главата на Цонков, който от близко разстояние нямаше как да сгреши и оформи крайното 3:1.