90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 566
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Септември - Хебър 3:1 в мач от efbet Лига

Зрелищен Септември спечели битката на новаците в efbet Лига

Селекцията на Славко Матич неутрализира Хебър с 3:1

90′

Димитър Шейтанов бави времето и получава жълт картон.

Снимка 581279

Източник: startphoto.bg

88′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР!! 1:3! ХАМДИЕВ! Еуфорията от сигурната победа отслаби дефанзивните задачи на лидерите. Хебър най-сетне осъществи добра атака, при която с цената на лека травма, Ивайло Михайлов изработи ситуация за Октай Хамдиев. №77 не чакаше втора покана и с мощен шут под гредата намали до 1:3.

86′

ГООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! 0:3! АТАНАС КАБОВ!  Упражнението от "виненочервените" се повтори и само няколко атаки по-късно, този път в главната роля влязоха Реди Каса и Атанас Кабов. Юношата на Левски остана сам срещу Дебърлиев и без капка жал сложи точка на спора в понеделнишкия мач.

83′

Реди Каса се появява в игра за Септември. Напуска Красиан Колев.

83′

Време е в игра за символичните гости да се появи и Йоан Гаврилов.

Снимка 581278

81′

Мартин Стойчев получава официално предупреждение.

79′

ГООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! 0:2!! АЛЕКСАНДРОВ! Макар и с човек по-малко, фантазията в атаката на Септември се оказа по-силна от немощните хебърски действия в атака, а това "роди" и второ попадение за селекцията на Славко Матич. Появилият се като резерва Айкут Рамадан копна технично топката над защитата на съперника, за да изведе Александров отново сам срещу Дебърлиев. Крилото пак демонстрира "железни" нерви и с лекота вкара за 0:2.

70′
Снимка 581281

69′

Димитър Костадинов напусна игра, за да отстъпи мястото си на новото попълнение Мартин Николов.

67′

ХАМДИЕВ! Численото неравенство на терена бързо можеше да окаже ефект. В 67-ата най-добрият в редиците на Хебър - Октай Хамдиев, беше изведен сам срещу Шейтанов, но завършващият му изстрел беше безкрайно неточен.

Снимка 581275

67′

Промяна в състава на Хебър, Секейра влиза в игра.

67′

Емануил Манев ще опита да внесе креативност в играта на Хебър, напуска Тодор Чаворски.

61′

СЕПТЕМВРИ ОСТАВА С ЧОВЕК ПО-МАЛКО! Изненадващи неприятности сполетяха отбора на Септември в 61-ата минута. Водачите в резултата останаха с човек по-малко, след като Иван Арсов видя за втори път жълтия цвят на картона. Младият бранител спря непозволено откъсващия се Октай Хамдиев, което се оказа достатъчен довод за рефера Красен Георгиев, за да го изгони. Решението му не бе прието никак радушно от щаба на символичните гости.

60′

Време е за смени. Първата така е за Септември. Стоянов напуска вместо Айкут Рамадан.

59′
Снимка 581268

58′

Олексий Лобов се ядоса на пресиращия го Кабов и леко го удари с лявата си ръка.

52′

Второто полувреме продължи да изобличава сериозните проблеми на Хебър в креативен план. До 52-ата минута възпитаниците на Фулвио Пеа все още нямаха удар към вратата.

46′
Снимка 581267

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Атанас Кабов леко разнообрази скуката на националния стадион в 43-ата, когато топката бавно се движеше по тревата и с доста лекота бе уловена от Дебърлиев.

40′
Снимка 581266

37′

ПРЕТЕНЦИИ! Славко Матич вдигна ръце към съдийската бригада в 37-ата минута, когато според него Георги Търтов бе играл с ръка в собственото си наказателно поле. Главният арбитър на мача обаче бързо получи консултация от ВАР, че за 11-метров удар не може да става и на въпрос.

35′

Капитанът на Хебър - Цветелин Тонев получава картон за нарушение, далеч от неговата зона по терена.

27′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Иван Арсов от Септември.

25′
Снимка 581265

19′

ШАНС ЗА СЕПТЕМВРИ! Но това не беше всичко от "виненочервените". В 19-ата минута столичани осъществиха нови две опасни положения, които силно "миришеха" на попадение. При първото удар на Стойчев излезе в корнер, а след него с глава игра Асен Георгиев, ала Дебърлиев се намеси с важно спасяване.

16′

ГООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! 0:1! АЛЕКСАНДРОВ! Резултатът беше открит с настъпването на 16-ата минута. Селекцията на Славко Матич осъществи атака от превъзходно качество през центъра. Симеон Александров и Димитър Костадинов матираха отбраната на пазарджиклии с перфектно двойно подаване, а нисичкото крило излезе сам срещу Дебърлиев и технично го преодоля за 0:1.

16′

Официално предупреждение заради реплика за Петър Дебърлиев.

10′

Отговорът на Хебър дойде с прекрасни действия от Октай Хамдиев. В близост до аутлинията, №77 много технично промуши топката между краката на Ачков, но след това опитът му за подаване беше пресечен от стража на септемврийци Димитър Шейтанов.

Снимка 581264

7′

Макар на хартия Хебър да се водеше домакин в срещата, то теоретичните гости се оказаха по-активни в първите минути. След няколко поредни пробива по фланга, Красиан Георгиев реши да сюрпризира опонента с шут от далечна дистанция, който премина опасно близо до гредата на Петър Дебърлиев.

1′

17. Богомил Божуркин 19. Реди Каса

Новаците в елита Хебър (Пазарджик) и Септември (София) се изправят един срещу друг в среща от втория кръг на efbet Лига. Двубоят на националния стадион започва в 18:30 часа, а главен съдия на мача е Красен Георгиев.

Сезон 2022/23 започна страхотно за Хебър с успех срещу Ботев (Пловдив) и то на негостоприемния стадион в квартал Коматево, където "канарчетата" пречупиха доста отбори през изминалата кампания. Цветелин Тонев обаче донесе ценните три точки за тима на Хебър, който освен това показа и добър футбол срещу пловдивчани. Водени от италианския специалист Фулвио Пеа, пазарджиклии заявиха амбициите си да се утвърдят в шампионата.

Хебър остава на „Васил Левски“ цяла есен

Заради забавяне

Септември стартира кампанията с домакинска загуба 0:3 от шампиона на България Лудогорец. Въпреки това обаче възпитаниците на наставника Славко Матич демонстрираха атакуващ футбол. В конкретния мач столичани дадоха шанс на много млади футболисти, каквато е и политиката на клуба.

През седмицата към отбора на Хебър се присъединиха и трима нови футболисти. С тима се готвят вратарят Хадим Ндиайе и халфът Патрик Нияни. В защита клубът се подсили с украинския централен защитник Хлеб Бухал.

Септември също погледна към трансферния пазар и привлече в състава си бившия футболист на Ботев (Враца) Мартин Николов. Левият краен защитник ще бъде на разположение на Славко Матич.

Арда - Берое: 1:0 (Развой на срещата по минути)