Хебър победи Спартак (Варна) в първи мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Тимът от Пазарджик се наложи като гост с 1:0 с попадение на Октай Хамдиев.

След това поражение "соколите" продължават да нямат победа в първенството и са с актив само от 1 точка след равенството с Пирин. Това пък е втори успех за Хебър след успеха на старта над Ботев в Пловдив.

Снимка 583252

Днешната среща в морската столица предложи доста битка, а домакините могат да съжаляват заради многобройните пропуски и пропусната дузпа от Мартин Тошев през второто полувреме.

Снимка 583255

Срещата започна равностойно. В 11-ата минута Бабалиев се намеси решително при опасно центриране към Тонев, избивайки топката преди нападателят да стреля. Последва по-силна игра от страна на Хебър, а в края на полувремето "соколите" взеха инициативата, но записаха пропуски чрез Тошев, Васев и Бабалиев.

Спартак (Варна) - Хебър, Развой на срещата по минути

"Соколите" все още търсят своята първа победа в елита

Второто полувреме предложи доста битка. В 49-ата минута гостите успяха да поведат. Чаворски се възползва от грешка на Спартак, открадна топката и центрира в наказателното поле към Октай Хамдиев, който засече с глава и разстреля мрежата на "соколите" за 0:1.

В 61-ата минута домакините имаха сериозни претенции за игра с ръка на Бухал. ВАР разгледа ситуацията и беше отсъдено да не бъде изпълняван 11-метров наказателен удар.

Все пак дузпа за Спартак имаше шест минути по-късно Мауро Секейра игра с ръка в наказателното поле и реферът мигновено свири нарушение. Опитният Мартин Тошев изпълни, но нацели горната греда с удара си, пропуски отличен шанс за изравняване. До края имаше доста битка, но повече попадения не паднаха и така Хебър потегли към Пазарджик с трите точки.