Хебър постигна фундаментална победа над Берое с 3:1 в двубой от последния плейофен кръг в групата на изпадащите. Така тимът от Пазарджик остава в елита на България, докато старозагорци ще играят бараж срещу Спортист (Своге) на 11 юни.

Домакините поведоха в 42-та минута с гол на Ивайло Михайлов. "Заралии" изравниха в 81-та минута от дузпа чрез Тонислав Йорданов, ала в края на срещата Марк-Емилио Папазов реализира две попадения, които се оказаха достатъчни за виталния успех на Хебър.

През първото полувреме обаче липсваха опасни положения, тъй като двата отбора предпочетоха по-предпазлив подход.

Снимка 621084

Източник: startphoto.bg

Въпреки безличното темпо в сблъсъка, домакините съумяха да открият резултата в края на първата част. Роберто Мазан центрира коварно в наказателното поле, където стражът Иван Гошев боксира топката, която се удари в главата на Ивайло Михайлов и разпъна мрежата за 1:0.

Гостите се втурнаха в търсене на изравнително попадение още след подновяването на второто полувреме. Халфът Уерди Мара овладя подаване на границата на наказателното поле, за да нанесе удар, спасен от Петър Дебърлиев.

Снимка 621081

Последва Иимпулс в редиците на Хебър. Съставът в зелено на два пъти имаше шанс да увеличи преднината си. Първо ветеранът Георги Търтов с фалцов изстрел от сериозна дистанция не успя да се разпише. При следващата атака, Роберт Мазан с технично изпълнение също пропусна да отбележи.

В 81-та минута "заралии" достигнаха до виталното попадение, оказало се достатъчно  в елита на България. Марк-Емилио Папазов изостана в настигането на противников футболист, след което в желанието си да му отнеме топката, извърши нарушение. Тонислав Йорданов пое отговорността и реализира за 1:1.

Снимка 621080

Най-драматичният момент в мача настъпи в 92-та минута! Когато изглеждаше, че Хебър ще трябва да се задоволи с бараж за оставане първенството, домакините се добраха до витално попадение. Топката бе центрирана дълбоко в наказателното поле на старозагорци, Иван Гошев се намеси колебливо, а топката попадна в Марк-Емилио Папазов, който вкара за 2:1.

Непосредствено след подновяването на играта Марк-Емилио Папазов предизвика неистов екстаз на трибуните! Офанзивният играч напредна отляво и с плътен удар не остави шансове на Иван Гошев за 3:1. В края на мача се стигна до неприятни сцени, като Серкан Юсеин беше изгонен.

Хебър - Берое 3:1 (Развой на срещата по минути)