Хебър (Пазарджик) победи Ботев (Враца) с 3:2 в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Венсан Марсел (48') даде аванс за гостите в началото на втората част, но малко след това Клери Сербер (56') изравни. Пазарджиклии обаче все пак стигнаха до успеха след попадения на Георги Вълчев (67') и Стоян Стоичков (79'). Крайният резултат оформи Марко Мажуга (90+4') в добавеното време на срещата.

Ботев (Враца) - Хебър (Пазарджик): 2:3 (Развой на срещата по минути)

В битката за спасение

Така Хебър продължава да бъде на 14-ото място в класирането на първенството, където ще играе плейоф срещу третия във Втора лига. Пазарджиклии са с актив от 29 точки, като вече са с четири пред Спартак (Варна), който победи Септември (София) в другия мач днес, като и двата отбора ще изпаднат от елита след края на този сезон.

В следващия кръг Ботев (Враца) гостува на Септември, докато Хебър приема Берое на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Снимка 620411

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се стремяха да наложат играта си и още в петата минута се стигна до интересно положение. Георги Вълчев се опита да изненада Федерико Рубио с удар от далечна дистанция, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Снимка 620410

В 14-ата минута Октай Хамдиев напредна добре и центрира към Марк-Емилио Папазов. Той дръпна спусъка, но топката рикошира в Диего Фераресо.

В 22-ата минута врачани нацелиха гредата. Момчил Цветанов отправи отлично центриране от ъглов удар. Около средата на точката на дузпата Меси се извиси над всички и насочи с глава топката към вратата. За късмет на Петър Дебърлиев, кълбото се удари в напречната греда.

Снимка 620409

До края на полувремето не се случи нищо съществено и двата отбора се оттеглиха на почивката с настройката, че всичко ще бъде решено през втората част.

Звонимир Микулич си тръгва от Хебър

Врачани вече се спасиха математически и доиграват сезона

Това и се случи. Гостите поведоха в резултата три минути след подновяването на играта. Октай Хамдиев проби отляво и пусна по земя към точката на дузпата. Там Венсан Марсел не се поколеба и шутира пращайки топката зад гърба на Федерико Рубио.

Снимка 620408

Врачани обаче бързо изравниха, благодарение на Клери Сербер. Чавдар Ивайлов отне топката и подаде към Даниел Генов. Футболистът подаде успоредно на голлинията, а Клери Сербер чукна топката в опразнената врата.

В 67-ата минута обаче играчите на Хебър отново поведоха. Алехандро Серано центрира от корнер, Мартин Михайлов засече, но ударът му рикошира в ръката на Диого Барбоса. Съдията Иво Андреев прегледа ситуацията чрез ВАР и посочи бялата точка. Георги Вълчев се нагърби с отговорността и прати топката в долния десен ъгъл - 1:2.

Снимка 620401

В 79-ата минута гостите дръпнаха в резултата, след като Стоян Стоичков също се разписа. Влезлият преди минути Лорен Марузин пусна отлично подаване към играча, който безпроблемно прати топката във вратата.

Снимка 620400

В добавеното време на срещата Браян Мендоса тръгна на самостоятелен рейд и шутира към долния десен ъгъл на вратата но Петър Дебърлиев успя да спаси. Топката попадна в краката на Марко Мажуга, който опъна мрежата и оформи крайния резултат.