Ботев (Пловдив) загуби от новака Хебър (Пазарджик) с 0:1 в първия мач от първия кръг на новия сезон в efbet Лига.

Домакините стояха по-добре на терена и пропуснаха немалко добри възможности да поведат в резултата. В крайна сметка обаче играчите на Хебър стигнаха до победата, благодарение на Цветелин Тонев (77') след красиво попадение от воле.

Ботев (Пловдив) - Хебър (Пазарджик): 0:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна равностойно, като в началните минути двата отобора не предприематха излишни рискове в атака и интересните ситуации пред вратите на Хидайет Ханкич и Петър Дебърлиев липсваха.

Снимка 580399

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

В 13-ата минута Октай Хамдиев напредна добре и подаде към нахлуващия в наказателното поле Ивайло Михайлов. футболистът обаче шутира по диагонала твърде слабо и Хидайет Ханкич улови безпроблемно.

Снимка 580402

В 18-ата минута Николай Минков изникна зад гърба на защитата след извеждащо подаване от далечно разстояние. Бранителят обаче не успя да овладее топката и тя излезе в аут.

В 32-рата минута Емануел Току пое топката и измина респектиращо дълго разстояние, докато стигна линията на наказателното поле, откъдето отправи изстрел по земя. Петър Дебърлиев обаче внимаваше и спаси.

Снимка 580404

В 34-ата минута Па Конате напредна отляво и пусна остро подаване по земя в наказателното поле. Там непокритият около точката на дузпата Антоан Бароан имаше времето да насочи добре топката към вратата, но това така и не се случи. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Снимка 580405

В началото на втората част Ботев се настани в половината на Хебър. В 57-ата минута Антоан Бароан стреля от въздуха, но неточно. В 61-вата минута Току получи подаване с гръб към вратата, обърна се и стреля. Петър Дебърлиев обаче успя да отрази силния изстрел.

Снимка 580403

В 77-ата минута гостите поведоха в резултата. Изчистена топка след центриране в наказателното поле попадна в краката на Цветелин Тонев. Без се замисли, футболистът насочи кълбото от воле неспасяемо във вратата на Хидайет Ханкич.

Снимка 580398

В последните минути на срещата "канарчетата" се опитаха да стигнат поне до равенството, но това така и не се случи и пазарджиклии се поздравиха с първи успех още след първия си мач в елита.

Трансферен удар: Хебър (Пазарджик) привлече юноша на Рома