Хебър ще търси първа победа като домакин в елита от началото на сезона в днешния сблъсък с Пирин. Новаците в Първа лига дотук имат два успеха - все на чужд терен - над Ботев (Пловдив) и Спартак (Варна) все с по 1:0.

Досега тимът на Фулвио Пеа не само няма победа, но дори и спечелена точка на собствен терен. Уточняваме, че отборът няма възможност да домакинства на своя стадион "Георги Бенковски", а играе на "Васил Левски" в столицата. Там досега Хебър загуби все от столични тимове - Септември, ФК ЦСКА 1948 и Славия, пише "Мач Телеграф".

Хебър - Пирин 0:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата на националния стадион "Васил Левски" е днес от 18:45 часа

Конкретно в мачовете с Пирин в исторически план, резултатите на Хебър също са негативни. Тези съперници са се срещали помежду си по време на първите два сезона на тима от Пазарджик в елита. На 18 септември 1989-а "орлетата" бият като гости с 1:0 с гол на Йордан Боздански и асистенция на Николай Петрунов.

На 11 април 1992 година двубоят между двата клуба завършват 1:1, като още в първата минута чрез Костадин Герганчев "орлетата" повеждат. Хебър изравнява от дузпа чрез Роман Ружинов в 54-ата минута.

В цялостния баланс между двата отбора също няма победа за Хебър - 1 реми и 3 победи за Пирин, при обща голова разлика 1-8 за "орлетата".