Отборите на Хебър и Спартак (Варна) не се победиха в дербито на дъното от програмата на 20-ия кръг на efbet Лига и завършиха 0:0 на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик

И двата тима могат да са доволни от резултата, тъй като не създадоха особени положения за гол.

Домакините завършиха с човек по-малко, след като в края на срещата Ивайло Михайлов получи втори жълт картон и напусна играта принудително.

Като цяло гостите от Варна държаха повече топката и имаха инициативата, но така и не стигнаха до решаващ удар и гол. За първи път след завръщането си в елита тимът от Пазарджик пък прие противник си на своя стадион.

До момента Хебър играеха домакинствата си на стадион "Васил Левски" в София, а днес се показаха в елитен мач пред съгражданите си за първи път от 22 години насам.

Треньорът на домакините Владимир Манчев трябваше да направи промяна минути преди първия съдийски сигнал, тъй като титулярният вратар Звонимир Микулич получи разтежение на бедрото на загрявката.

До 10-ата минута гостите от Варна създадоха напрежение в две атаки, в които беше замесен Виктор Митев, но до удар към Петър Дебърлиев не се стигна. Последваха пробив на Родни Антуи, както и опит за удар на Ромееш Ивей, но отново без резултат.

В последната минута на първата част домакините бяха много близо до откриване на резултата. Октай Хамдиев проби по дясното крило и буквално от аутлинията, паднал върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там я посрещна Венсан Марсел, който стреля, но вратарят Кристиано Фигейредо внимаваше и спаси. При последвалото разбъркване Бен Карамоко ликвидира опасността.

Гостите от Варна продължиха да владеят повече топката, но не успяваха да стигнат до удар.

Домакините останаха с 10 човека на терена, след като Ивайло Михайлов си изкара втори жълт картон за поваляне на Руменов.

В 91-ата минута Лерой Микелс проби от ляво към наказателното поле, стреля, но топката мина край гредата. В последната минута пък лександър Цветков получи отбита топка на дъгата, стреля, но я изпрати край страничната греда.

Хебър - Спартак (Варна) 0:0, (Развой на срещата по минути)

Тимът от Пазарджик домакинства на Спартак (Варна)

Хебър е предпоследен в класирането с 13 точки, докато варненци са на дъното с 9.