Отборът на Черно море утвърди позициите си в Топ 6, след като постигна важна победа в родния шампионат. "Моряците" използваха инерцията, получена след отстраняването на ЦСКА за Купата на България, и този следобед търпеливо дочакаха момента срещу домакините от Хебър. Победата с минималното 1:0 беше изкована от голаджията Атанас Илиев в 78-ата минута. Тогава Наско получи задължаващ пас от Фернандес и сам срещу Дебърлиев не сгреши.

Хебър - Черно море 0:1 (Развой на срещата по минути)

Атанас Илиев вкара единственото попадение

Любо Пенев имаше горчив дебют начело на пазарджиклии, а с всяка изминала загуба, "зелените" се отдалечават от мечтата си за спасение.

Снимка 613683

Източник: startphoto.bg

Ефектът "нов треньор" беше видим в редиците на домакините. Силно амбицирани да се докажат пред Любослав Пенев, футболистите на Хебър стартираха с няколко скоростни комбинации. В третата минута, една от тях изведе Георги Търтов на стрелкова позиция, ала шутът му от границата на наказателното поле мина покрай дясната странична греда на Дюлгеров.

Като отбор, отстранил ЦСКА за Купата на България, самочувствието в лагера на Черно море беше напълно логично. "Моряците" стигнаха до първа по-интересна ситуация пред Дебърлиев в седмата минута. Лошо изчистена топка попадна на волето на Велислав Василев, но кълбото се спря в тялото на съперников централен бранител.

Черно море разгърна търпелива атака в 23-ата минута, когато динамиката на варненци възпроизведе добро центриране на Александър Василев към Велислав Василев. Играта с глава, така или иначе, не е сред най-добрите "оръжия" на крилото, и не беше изненада, че насочването му към вратата се увенча с неуспех.

Снимка 613682

Стефан Цонков беше една от изненадите в стартовия състав на Хебър, но в 28-ата минута опитният бранител защити избора на Любо Пенев, след като се намеси с решителен шпагат, миг преди центрирана топка да достигне до дебнещия Алекс Фернандес.

В 34-ата минута активният по десния фланг на хебърци - Октай Хамдиев, реши да заложи на изненадата и вместо включването му по крилото да завърши с центриране, той шутира в близкия ъгъл. Това нито изненада Дюлгеров, нито доведе до точен удар за статистиката.

Втората част стартира с интересно включване от Александър Василев. №19 проби измежду двама защитници на Хебър, но изтърва точния момент за стрелба. Последвалият му опит за центриране беше лесно уловен от Дебърлиев.

Снимка 613681

Хебър вдигна скоростта на своята атака, а това можеше почти моментално да доведе и до гол в тяхна полза. Алехандро Серано напредна през центъра, след което продължи за Търтов. Юношата на ЦСКА центрира към Анте Живкович, но Дюлгеров се протегна максимално и изби в сюблимния момент. Веднага стражът се завърна на своята врата и за да спаси коварен удар в близкия му ъгъл при опита за добавка.

За кой ли път в срещата, Александър Василев спечели пространство по фланга, за да подаде към свой съотборник в нападение. Този път пасът беше на ниво и Исмаил Иса успя да отиграе първи. Ударът му обаче бе разочароващ, а като за капак беше посечен от централния защитник Стефан Цонков.

Снимка 613679

Срещата вървеше тромаво, и сякаш към нулево реми, докато не настъпи 78-ата минута. Георги Вълчев от Хебър не очакваше пресата, която ще му окаже появилият се секунди преди това на терена Даниел Димов. Футболистът на домакините изгуби коженото кълбо, а оттам то бе засилено с прецизен пас от Алекс Фернандес към Атанас Илиев. Таранът остана сам срещу Дебърлиев и без да трепне неутрализира вратаря за 0:1!

Грешникът отпреди малко - Георги Вълчев, можеше максимално да се реабилитира за грешката си при гола на Морето. №55 се оказа непокрит при продължителен атака на Хебър, но страничната му ножица не намери очертанията на вратата.