Турнир: efbet Лига Стадион: "Георги Бенковски", гр. Пазарджик Зрители:

Серкан Юсеин е изгонен!

90+5′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Марк-Емилио Папазов предизвика неистов екстаз на трибунте, подпечатвайки окончателно успеха на Хебър! Офанзивният играч напредна отляво и с плътен удар не остави шансове на Иван Гошев.

90+2′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Какъв момент в мача! Когато изглеждаше, че Хебър ще трябва да се задоволи с бараж за оставане в елита на България, домакините се добраха до витално попадение. Топката бе центрирана дълбоко в наказателното поле на старозагорци, Иван Гошев се намеси колебливо, а топката попадна в Марк-Емилио Папазов, който вкара за 2:1.

87′

Тонислав Йорданов получава жълт картон.

87′

Жълт картон за Роберт Мазан.

83′

Уерди Мара е предупреден.

81′

Тонислав Йорданов е точен!

79′

Дузпа за Берое! Марк-Емилио Папазов изостана в настигането на противников футболист, след което в желанието си да му отнеме топката, извърши нарушение.

73′

Венсан Марсел е заменен от Марк-Емилио Папазов.

72′

Георги Търтов е заменен от Стилиян Тисовски.

72′

Николай Николаев излиза, за да се появи Архан Исуф.

Снимка 621084

Източник: startphoto.bg

71′

Васил Василев отстъпва мястото си на Тонислав Йорданов.

65′

Владеене на топката: Хебър: 56%, Берое: 44%.

55′

Калоян Кръстев заменя Клайдер Машедо.

54′

Импулс в редиците на Хебър! Съставът в зелено на два пъти имаше шанс да увеличи преднината си. Първо ветеранът Георги Търтов с фалцов изстрел от сериозна дистанция не успя да се разпише. При следващата атака, Роберт Мазан с технично изпълнение също пропусна да отбележи.

Снимка 621082

48′

Гостите се втурнаха в търсене на изравнително попадение обезателно след старта на второто полувреме. Халфът Уерди Мара овладя подаване на границата на наказателното поле, за да нанесе удар, спасен от Петър Дебърлиев.

46′

Винни Трибулет се появява на мястото на Ромарио Мойс.

46′

Жълт картон за Педро Енрике.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Голмайсторът Ивайло Михайлов е заменен от Лорен Марузин.

42′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Въпреки безличното темпо в сблъсъка, домакините съумяха да открият резултата. Роберто Мазан центрира коварно в наказателното поле, където стражът Иван Гошев боксира топката, която се удари в главата на Ивайло Михайлов и разпъна мрежата за 1:0.

31′

Владеене на топката: Хебър: 62%, Берое: 38%

20′

Възпитаниците на Любослав Пенев са по-активни до момента в двубоя, но атаките им по никакъв начин не застрашават вратата на Иван Гошев.

10′

Владеене на топката: Хебър: 70%, Берое: 30%

4′

Главният рефер Георги Давидов иска да покаже на играчите на двата отбора, че няма да толерира груба игра в срещата. Съдията вдигна втори жълт картон, този път на Ромарио Мойс от Берое.

2′

Николай Николаев си изкара жълт картон още в първите секунди на мача.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1. Петър Дебърлиев (в) 23. Иван Гошев (в)
Любослав Пенев Николай Киров
88. Мартин Янков (в) 12. Димитър Алтънов (в)
39. Анте Живкович 98. Тонислав Йорданов

Хебър и Берое се изправят един срещу друг в мач от последния кръг на efbet Лига. Срещата е от 18:30 часа в Пазарджик и ще бъде ръководена от Георги Давидов.

Двата тима са в групата, която определя изпадащите отбори от елита през този сезон, като мачът помежду им се явява пряка битка за директно спасение. Още в предишния кръг стана ясно, че Спартак (Варна) и Септември изпадат като последен и предпоследен в крайното класиране, докато през баража срещу Спортист (Своге) ще трябва да мине един измежду днешните съперници или Пирин (Благоевград).

Любо Пенев: Аз съм максимално спокоен, играем добър футбол

Футболистите са готови и го показват, коментира той

Към момента старозагорци са в по-добра позиция с актив от 32 точки. Пазарджиклии са с 29, но ако победят, ще изместят днешния си съперник заради по-добрите си показатели в мачовете помежду им в редовния сезон. Благоевградчани пък са с 31 и също днес домакинстват на Спартак (Варна). Има вариант, при който и трите отбора да имат еднакъв брой точки - 32, като това ще се случи, ако Хебър победи, а Пирин и Спартак (Варна) завършат наравно. Тогава според регламента на БФС за първенствата и турнирите се прави отделно класиране между трите тима в мачовете помежду им в редовния сезон.

По този показател и трите тима биха имали еднакъв актив - пет точки, при това положение се гледа головата разлика, като тогава Берое би бил на бараж заради най-слаба такава - 2:3. Пирин е с 2:1, а Хебър 3:3.

Септември - Ботев (Враца) 3:1 (Развой на срещата по минути)

Гостите дишат спокойно

През миналата седмица, когато стана ясно, че положителен резултат ще бъда изключително важен за заралии капитанът Симеон Мечев призова феновете да подкрепят тима в Пазарджик. Очаква се срещата да е доста емоционална и с доста голям заряд. Наставникът на Хебър Любослав Пенев ще може да разчита на всички основни футболисти за решителната среща, докато Николай Киров отново ще е без нападателя Вини Трибуле.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Милен Арабаджиев и Илиян Капарашев. С ВАР ще се занимават Красен Георгиев и Диян Вълков. Делегат на БФС е Станислав Вълков, а работата на реферите зорко ще следи Ахмед Яшар.

Пирин (Благоевград) - Спартак (Варна): 2:0 (Развой на срещата по минути)