Арда (Кърджали) сложи край на дългата си поредица без победа. Този следобед "небесносините" възстановиха надеждите си за попадане в Топ 6, след като взеха ценен успех при гостуването си на Хебър. Триумфът с 1:0 дойде след гол на Станислав Иванов малко преди сигнала за почивка.

За човек, който не е гледал срещата, трите точки за Арда изглеждат резонни, но случилото се на стадион "Георги Бенковски" не приляга максимално на получения резултат. Възпитаниците на Любослав Пенев изиграха много силен двубой, ала направиха няколко сериозни пропуска пред вратата на кърджалийци. Веднъж дори Стоичков нацели и страничната греда. Така Ел Голеадор продължава да няма успех начело на клуба в efbet Лига, а "зелените" са предпоследни със 17 точки.

Хебър - Арда 0:1 (Развой на срещата по минути)

Единственият гол вкара Станислав Иванов

Тимът на Арда, който също се отчете с удар в гредата чрез Радослав Цонев, се изкачи до осмото място с 39 пункта.

Снимка 615331

Източник: startphoto.bg

Арда даде сериозна заявка, че иска да излезе от летаргията с победа в Пазарджик. Не бяха изминали и 60 секунди, когато крилото Станислав Иванов напомни за сериозната си класа. Бившият футболист на Чикаго Файър напредна по фланга и финтира трима играчи на Хебър, за да отправи изстрел в близкия ъгъл на Дебърлиев. Капитанът на "зелените" внимаваше в ситуацията и отрази с вещина.

Въодушевление по трибуните на стадион "Георги Бенковски" имаше в седмата минута, когато изритана топка се превърна в извеждащ пас за нападателя на Хебър - Лорен Марузин. Стражът на Арда обаче видя очертаващия се развой на събитията и излезе далеч пред своето наказателно поле, за да пресече опасността.

Снимка 615333

Тежък физически сблъсък в наказателното поле на Хебър беляза 13-ата минута от двубоя. Радослав Цонев центрира умело към полето на клуба от Пазарджик. Там Петър Дебърлиев и Абубакар Тунгара се сблъскаха във въздуха, заради което на вратаря трябваше да бъде указана лекарска помощ.

Първият удар в очертанията на вратата на Арда беше регистриран в 18-ата минута. Октай Хамдиев се бе преместил на обичайната си позиция по фланга. Техничарят получи пас от Марузин и нагласи топката на удобния си ляв крак, след което отправи шут, превърнал се в лесен за спасяване от Господинов.

Ботев (Враца) загуби с 0:2 от Черно море в двубой от 27-ия кръг в efbet Лига

Черно море се разправи с Ботев (Враца) и почти си подсигури място в Топ 6

Ценен успех за "моряците"

Селекцията на Любо Пенев спокойно можеше да поведе в 24-ата минута на сблъсъка. Георги Търтов проби през зоната на Али, като юношата на ЦСКА завърши с пас на дузпата за непокрития Марузин. Нападателят се забави с достигането до кълбото, а ударът му бе блокиран от Александър Георгиев, който и без това беше подсигурен от вратаря Господинов. Веднага след това шанс за добавка се откри пред Серано, но испанецът "намачка" топката и изпусна точния момент.

Неприятности сполетяха треньора на гостите Александър Тунчев в 33-ата минута. Халфът Шахредин Букхлонда пострада тежко при единоборства в рамките на 120 секунди. След първото легионерът категорично отказа да бъде заменен от Илия Юруков, но неизбежното за него все пак се случи, след като няколко мига след това получи нов удар в проблемното дясно бедро.

Преслав Боруков посегна опасно в тялото на Архан Исуф, заради което домакините поискаха директен червен картон за централния нападател. Броженията на хебърци не бяха уважени, а стрелецът бе декориран единствено в жълто.

Краят на полувремето донесе и логичната промяна на резултата с оглед интересния офанзивен футбол на стадион "Георги Бенковски". Радостта беше за гостите от Арда, които поведоха след голов изстрел на Станислав Иванов. Голямата работа общо взето свърши Абубакар Тунгара, който напредна по фланга и уважи отличното включване на Стаси. Юношата на Левски получи задължаващото подаване на десетина метра от голлинията и завърши с мощен шут под гредата.

Втората част стартира с активна игра от футболистите на Хебър. Домакините пропиляха уникален шанс да възстановят паритета в 53-ата минута. Тогава Анатолий Господинов и Милен Стоев решиха да се правят на Аарън Рамсдейл и Томас Парти от снощния мач между Арсенал и Саутхемптън. И тук вратарят не се разбра със своя колега в отбрана и подари кълбото на Георги Търтов, който обаче незнайно как не намери очертанията на вратата от няма и десетина метра. Пропускът му шокира виделия доста неща във футбола Любослав Пенев.

Снимка 615327

Устремът на хебърци бързо можеше да бъде прекършен с втори гол за Арда в 57-ата минута. Радослав Цонев отправи центриране, което в периода си на летеж се превърна в изключително опасен удар и само дясната странична греда спаси Дебърлиев от втори гол.

Нов пропуск провали Хебър по пътя към изравняването в 66-ата минута. Марузин реши да отиграе технично с пета остро центриране от фланга, но в този момент решително в краката му легна Господинов.

Снимка 615334

Късметът определено не покриваше домакините, които пак останаха с пръст в уста след ситуация в 72-ата минута. Тогава Стоян Стоичков шутира много силно от пряк свободен удар. Топката се отклони от тялото на Ел Мами Тетах и застрашително полетя към лявата греда. И за да бъде неудачата пълна, отбилото се кълбо удари гърба на вратаря Господинов, но не така, че да премине зад неговата голлиния.

Снимка 615332

Напрежение на стадион "Георги Бенковски" имаше в самия край, когато притиснати от търсенето на поне точка, домакините не върнаха една топка на Арда след спиране на играта. Това вбеси гостите и се стигна до спречкване, което бе потушено с жълт картон от съдията Андреев за Георгиев.

В следващия кръг Хебър гостуват на един от малкото клубове, които победиха през този сезон - Локомотив (София). Арда приема у дома Ботев (Враца).

Лудогорец - Локомотив (София) 1:0 в Първа лига

Съдиите върнаха Лудогорец на върха в класирането със скандален червен картон за Локо (София)