Турнир: efbet Лига Стадион: "Георги Бенковски", гр. Пазарджик Зрители: 1233

Хебър - Арда 0:1 в мач от efbet Лига

Пенев не може да отлепи ютията в Пазарджик, Хебър пак загуби у дома

Арда излезе от летаргията и се поздрави с ценен успех

89′

Напрежение на стадион "Георги Бенковски" имаше в самия край, когато притиснати от търсенето на поне точка, домакините не върнаха една топка на Арда след спиране на играта. Това вбеси гостите и се стигна до спречкване, което бе потушено с жълт картон от съдията Андреев за Георгиев.

86′
Снимка 615333

Източник: startphoto.bg

85′

Октай Хамдиев напуска терена, за да отстъпи мястото си на Живкович.

73′

Лорен Марузин бива заменен от Арсенио Валпорт.

72′

ГРЕДА! Късметът определено не покриваше домакините, които пак останаха с пръст в уста след ситуация в 72-ата минута. Тогава Стоян Стоичков шутира много силно от пряк свободен удар. Топката се отклони от тялото на Ел Мами Тетах и застрашително полетя към лявата греда. И за да бъде неудачата пълна, отбилото се кълбо удари гърба на вратаря Господинов, но не така, че да премине зад неговата голлиния.

71′
Снимка 615334

67′

Преслав Боруков напуска игра, а вместо него атаката повежда Ласана Ндиайе.

67′

Радослав Цонев също бива заменен, а вместо него ще видим Иван Коконов.

66′

МАРУЗИН! Нов пропуск провали Хебър по пътя към изравняването в 66-ата минута. Марузин реши да отиграе технично с пета остро центриране от фланга, но в този момент решително в краката му легна Господинов.

61′

Ел Мами Тетах влиза в игра вместо голмайстора Станислав Иванов.

60′

Светослав Ковачев напуска терена, а вместо него ще видим Иван Тилев.

57′

ГРЕДА ЗА АРДА! Устремът на хебърци бързо можеше да бъде прекършен с втори гол за Арда в 57-ата минута. Радослав Цонев отправи центриране, което в периода си на летеж се превърна в изключително опасен удар и само дясната странична греда спаси Дебърлиев от втори гол.

Снимка 615330

56′

Георги Вълчев напуска терена и ще бъде заменен от Венсан Марсел.

55′

Господинов получава жълт картон заради бавене на играта.

53′

ТЪРТОВ! Втората част стартира с активна игра от футболистите на Хебър. Домакините пропиляха уникален шанс да възстановят паритета в 53-ата минута. Тогава Анатолий Господинов и Милен Стоев решиха да се правят на Аарън Рамсдейл и Томас Парти от снощния мач между Арсенал и Саутхемптън. И тук вратарят не се разбра със своя колега в отбрана и подари кълбото на Георги Търтов, който обаче незнайно как не намери очертанията на вратата от няма и десетина метра. Пропускът му шокира виделия доста неща във футбола Любослав Пенев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 615329

45+3′

ПОЧИВКА!

45′

ГООЛ ЗА АРДА! 0:1!! СТАНИСЛАВ ИВАНОВ! Краят на полувремето донесе и логичната промяна на резултата с оглед интересния офанзивен футбол на стадион "Георги Бенковски". Радостта беше за гостите от Арда, които поведоха след голов изстрел на Станислав Иванов. Голямата работа общо взето свърши Абубакар Тунгара, който напредна по фланга и уважи отличното включване на Стаси. Юношата на Левски получи задължаващото подаване на десетина метра от голлинията и завърши с мощен шут под гредата.

36′

Преслав Боруков посегна опасно в тялото на Архан Исуф, заради което домакините поискаха директен червен картон за централния нападател. Броженията на хебърци не бяха уважени, а стрелецът бе декориран единствено в жълто.

Снимка 615328

33′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Неприятности сполетяха треньора на гостите Александър Тунчев в 33-ата минута. Халфът Шахредин Букхлонда пострада тежко при единоборства в рамките на 120 секунди. След първото легионерът категорично отказа да бъде заменен от Илия Юруков, но неизбежното за него все пак се случи, след като няколко мига след това получи нов удар в проблемното дясно бедро.

24′

МАРУЗИН! Селекцията на Любо Пенев спокойно можеше да поведе в 24-ата минута на сблъсъка. Георги Търтов проби през зоната на Али, като юношата на ЦСКА завърши с пас на дузпата за непокрития Марузин. Нападателят се забави с достигането до кълбото, а ударът му бе блокиран от Александър Георгиев, който и без това беше подсигурен от вратаря Господинов. Веднага след това шанс за добавка се откри пред Серано, но испанецът "намачка" топката и изпусна точния момент.

22′

Стоян Стоичков е първият футболист в мача, който получава жълт картон.

18′

Първият удар в очертанията на вратата на Арда беше регистриран в 18-ата минута. Октай Хамдиев се бе преместил на обичайната си позиция по фланга. Техничарят получи пас от Марузин и нагласи топката на удобния си ляв крак, след което отправи шут, превърнал се в лесен за спасяване от Господинов.

13′

Тежък физически сблъсък в наказателното поле на Хебър беляза 13-ата минута от двубоя. Радослав Цонев центрира умело към полето на клуба от Пазарджик. Там Петър Дебърлиев и Абубакар Тунгара се сблъскаха във въздуха, заради което на вратаря трябваше да бъде указана лекарска помощ.

Снимка 615327

7′

Въодушевление по трибуните на стадион "Георги Бенковски" имаше в седмата минута, когато изритана топка се превърна в извеждащ пас за нападателя на Хебър - Лорен Марузин. Стражът на Арда обаче видя очертаващия се развой на събитията и излезе далеч пред своето наказателно поле, за да пресече опасността.

2′

ИВАНОВ! Арда даде сериозна заявка, че иска да излезе от летаргията с победа в Пазарджик. Не бяха изминали и 60 секунди, когато крилото Станислав Иванов напомни за сериозната си класа. Бившият футболист на Чикаго Файър напредна по фланга и финтира трима играчи на Хебър, за да отправи изстрел в близкия ъгъл на Дебърлиев. Капитанът на "зелените" внимаваше в ситуацията и отрази с вещина.

1′