Левски разгроми лидера Септември с 5:2 в мач от първенството на старшата възраст. Само преди дни "сините" отвяха с 4:0 ЦСКА, а сега се наложиха убедително и срещу първия в класирането. Припомняме, че Септември отстъпи с 3:4 на Лудогорец в зрелищен мач преди седмица.

За изразителната победа на Левски срещу Септември с хеттрик блесна Станислав Иванов, който даде сериозна заявка за място в първия отбор. Талантът, който вкара гол на Лацио по време на двубоя за 100-годишния юбилей на "сините", заби три гола срещу "септемврийци". Станислав Иванов стори същото и срещу ЦСКА преди седмица. Другите попадения за "Левски" бяха дело на Радослав Михалков и Александър Иванов - синът на Георги Иванов-Гонзо. И петте гола паднаха през второто полувреме, след като Септември беше повел с 2:0 до почивката.

В класирането на Елитната група до 17 години лидер е Септември (София) с 33 точки, "Левски" и Литекс имат по 30, а Лудогорец и Славия - по 29.