Мощен шут на Панюков!

Китанов избива в корнер.

81′

Китанов скучае.

Футболистите на Зенит явно няма да се стараят на всяка цена да стигнат до изравнителен гол.

78′

Главният съдия се спъва и пада на терена.

Феновете на ЦСКА го аплодират бурно.

73′

Очевидно нарушение срещу Каранга пред наказателното поле на съперника.

Сигнал, от страна на главния съдия, не последва.

70′

Редица промени в състава и на "армейците".

Стамен Белчев ще изпробва различна постройка на терена.

63′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1 за ЦСКА!

Попадение на Кевин Меркадо!

62′

Нов пробив на Каранга.

И нов пропуск в пасива му...

61′

Трима от по-младите футболисти на Зенит се появяват на терена.

Манчини има възможност да види как те биха се включили в схемата му на игра.

58′

Антон Недялков получава сериозен удар в лицето.

След намеса на медицинския екип на "червените", състезателят продължава участието си в мача.

53′

Четвърти сериозен пропуск на Каранга в мача!

Таранът получи топката в пеналта, завъртя се и шутира, но кълбото мина встрани от целта.

49′

Чудесен пас към Маурисио на границата на наказателното поле.

Той обаче стреля безкрайно неточно.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Въпреки приятелския характер на двубоя, първото полувреме от него изобилстваше от положения за отбелязване на попадения.

Не липсваха и тежки сблъсъци, както и спорни ситуации и пред двете врати.

ЦСКА започна по-добре, уверено, като се опитваше да владее топката през по-голямата част от времето. Футболистите на тима показаха характер и видимо не бяха особено притеснени от именития си опонент.

В 16-ата минута обаче Панюков се възползва от неточност в отбраната на "армейците" и залъга Китанов, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Натискът на руския тим продължи, като състезателите на отбора се опитаха да се възползват максимално от предимството си в резултата и да го удвоят.

Това обаче не се случи. При малко повече късмет за "червените", те можеха да стигнат не до 1, а до цели 3 гола. Във всеки един от случаите обаче Фернандо Каранга пропускаше да се разпише.

В самия край на полувремето той все пак го направи, като върна интригата в срещата с попадение за 1:1.

45′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Фернандо Каранга!

45′

Почивка.

42′

Равносметката за Фернандо Каранга до момента не е особено положителна и обнадеждаваща.

Футболистът не само пропусна две чисти положения за тима си, а по всичко изглежда и че е най-грубият футболист на игрището днес.

40′

Лежерно темпо в края на това полувреме, от страна и на двата тима.

Те по-скоро очакват почивката.

36′

Мощен шут на Симао!

Топката е избита с двете ръце от вратаря на руския тим.

32′

Два поредни ъглови удара в полза на "червените".

Те така и не успяват да стигнат до 100%-во положение пред вратата на съперника.

30′

Ернани получава топката на границата на наказателното поле.

Изстрелът му обаче е разочароващ.

27′

Няколко минути на игра основно в централната част от терена.

Атаките към двете врати намаляха значително.

22′

Уникален пропуск на Каранга!

Фернандо не успя да се разпише, останал очи в очи с вратаря на съперника.

16′

ГООООООООООЛ!!!

1:0 за Зенит!

Попадение на Панюков!

14′

Ненужно нарушение срещу Панюков в средата на терена.

Играта временно е спряна.

10′

Кокорин излиза в добра позиция за изстрел.

Не успява да насочи добре топката.

9′

Равностойно начало на срещата.

По нищо не личи, че Зенит е редовен турнирен боец и гранд в Русия, тъй като ЦСКА се държи подобаващо и на добро ниво срещу именития си опонент.

4′

Гласовитите фенове на ЦСКА видимо впечатляват Роберто Манчини.

Това съвсем не е първият случай, в който той има възможност да чуе "уменията" им.

3′

Далечен шут на Фернандо Каранга!

Топката минава встрани от целта.

2′

Коментаторите от официалния клубен канал на руския гранд са категорични:

"Излизаме в първата си проверка срещу българския гранд ЦСКА.

Мачът ще бъде труден, но резултатът не е най-важното нещо, в случая".

1′

Густаво Кулма

ЦСКА се изправя срещу Зенит (Санкт Петербург) в приятелска среща. Проверката в Австрия започва в 19:00 часа.

Треньор на Зенит е легендата Роберто Манчини. Футболистите на италианския спец дотук са провеждали единствено двустранни игри от по 45 минути помежду си.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

ЦСКА пък победи в два спаринга от по 45 минути Вакер (3:1) и Габала (2:0). Зенит ще срещне и Лудогорец в Австрия - на 25 юни.

Епизод №2: ЦСКА срещу Роберто Манчини

Сега италианецът се изправя срещу "червените" със Зенит

Миналото лято пък ЦСКА отново се изправи в проверка срещу отбор, воден от Манчини - италианския Интер и го победи с 2:1.

Първа купа за ЦСКА на Стамен Белчев!

Отборът спечели турнира в Австрия

Зенит завърши 3-ти в Премиер лигата през изминалия шампионат. Носител е на Купата и Суперкупата на УЕФА през 2008 г.

Питерци са 6-кратни участници в групите на Шампионската лига, като 2 пъти се класират на 1/16-финал. Ставали са 5 пъти шампиони на Русия.