Ботев (Пловдив) победи Славия в контролна среща преди подновяването на шампионата.

Спарингът се проведе на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912" и завърши с успех за домакините с 2:0.

Точни за победителите бяха Терзиев и Неделев.

Изгонен от Ботев (Пд) започва работа във Фейенорд?

Желко Петрович май извади късмет

На мача публика не бе допусната, а двубоят се състоя при спазване на всички мерки за безопасност, поясняват пловдивчани.

Срещата се излъчи на живо от "канарчетата", както и на Derby TV:

След първата част от двубоя домакините водеха с минималното 1:0.

Голът в полза на "канарчетата" падна в самия край на полувремето. Негов автор стана Радослав Терзиев. Той се разписа с глава.

Асистенцията бе на сметката на Тодор Неделев.

Домакините бях по-активният тим на терена за откриващите 45 минути, но нямаха възможността да стигнат на по-ранен етап до откриване на резултата.

Антонио Вутов е напълно възстановен от своята травма

В Ботев очакват дебюта на Фабио Бурбано и Андерсон Барбоса

Столичани пък пропиляха чудесна възможност, като обаче вратарят на домакините се намеси по перфектен начин и отрази удар от едва няколко метра разстояние.

В 63-ата минута Неделев се разписа във вратата на "белите" за 2:0, като по този начин интригата в мача бе сведена до минимум.

Този път точният пас дойде от Александър Тонев, който също се появи на терена с "жълто-черния" екип.

До края на мача нова корекция в цифровото изражение на съотношението на силите между двата тима не беше регистрирано и пловдивчани се поздравиха със заслужен успех.

Балтанов: Сираков е човекът за Левски, пожелавам им да се спасят