На своята стогодишнина левскарите изпиха още един горчив хап. Две победи на ЦСКА в рамките на едно първенство и близо 400 поредни минути без гол в "червената" врата. В друга ситуация тези два удара щяха да бъдат болезнени, сега просто са ежедневие. Мизерията в Левски е толкова дълбока и перспективите толкова ужасни, че някаква си загуба с 0:1 от ЦСКА е най-последният проблем пред стогодишния клуб, който бе унищожен до пълна разруха от лицето Тодор Батков.

Футболен клуб Левски е призрак, той не съществува вече реално. Поддържат го децата от сектор Б, които не могат да проумеят, че със своето присъствие легитимират убийството на клуба. Зрелите фенове на отбора отдавна са вдигнали ръце и не искат да бъдат замесени в унищожението му. Тези, които са на терена, тези, които са на пейката, и тези, които са в ложите, са палачите на "синята" идея. Те убиват футболната светиня на България. И няма нищо случайно, че всичко това се случва точно на годишнината. За всяко нещо на този
свят има причина.

ЦСКА загуби крайно несправедливо предишния двубой за Купата и напълно според неписаните закони на тази велика игра спечели, макар и доста щастливо, следващия "синьо-червен" сблъсък. Не играха, както в първото класико, когато вкараха три гола за 6-7 минути. Бяха по-слаби и в сравнение с мачовете за Купата. Но спечелиха и могат да бъдат доволни. Все пак при тях има някаква светлина в тунела. Поне на думи правят нещо за спасението на своята марка. Иначе проблемите на терена са им огромни и само глупак може да ги отрече. От онзи Гъргоров, който ги водеше през есента, няма и помен. Отзад са като дантела, независимо че на хартия са уж с най-добрата защита в първенството. За капак пълководецьт им Стойчо Младенов направи всички възможни грешки, за да загуби това издание на дербито. На фона на победата това няма да бъде забелязано, но ще има мачове, в които истината ще блесне. Но не и срещу този безпомощен Левски. Червените кахъри бледнеят пред това, което предстои на сините.

Играта на стражари и апаши продължава. Поредните предатели вече не са на "Герена". Ще се връща Гонзо, който е с огромна и основна заслуга Левски да е докаран дотук. Той е първият в списъка от ибрикчии на адвоката! Кой беше основният съучастник на Тодор Батков през всичките тези години? На пейката са оставени Тони и Топчо, които
не знаят на кой господ се кръстят.

Привлекли са Божинов, да го съживяват от футболната смърт. Дошъл е Крумов, за да направи от Левски Берое. Още един, който някога е бил футболист, подтичкваше половин час по терена. За сведение казва се Бастос. Лявото бекче Нунеш е толкова немощно, че не може да вдигне топката от земята. И тази сбирщина ще вдига Левски!?

Всичко обаче започна по прекрасен начин. Първите 30 минути бяха динамични с положения пред вратите, повече пред тази на ЦСКА. Замириса на мач, какъвто отдавна не сме гледали под егидата на марката вечно дерби. В 30-ата минута идилията приключи след безпощадното влизане на Галчев и заслужения втори жълт картон. Това деяние също е на сметката на Стойчо, да беше поне питал за какво толкова не го искат в Ботев!?

В следващия час футболът бе накъсан и разкъсан. Единствената вълнуваща ситуация на практика бе при грешката и нарушението на Станислав Ангелов. Жалко за този заслужил футболист, който трябва да си тръгне по такъв нелеп начин от футбола.

В ЦСКА трябва да имат едно наум около опиянението от победата. Точно след предишното 3:0 започна тяхното пропадане надолу в игрови план!?

А сега да си дойдем на любимата тема! Какво правеше този индивид Георги Кабаков на терена. Откъде му дойде тази смелост на Боби Михайлов да му подари и на този безхаберник едно вечно дерби. Нямат ли малко мозък в главите и не виждат ли какво става по света и у нас и как хората са озверели.

Какво искаха от БфС - да стане кърваво меле на стадиона ли!? Може ли да бъде допуснат такъв съдия да ръководи мач между Левски и ЦСКА? Всъщност единствените му две правилни решения бяха изгонването на Галчев и дузпата за ЦСКА. През останалото време - грешка след грешка. Започна мача уж със свободна игра, правеше се на голям съдия все едно, че е на мач на Острова. Като стана напечено след 30-ата минута, отсъди 50 нарушения. За да изравни хората на терена, нашари половината отбор на Левски в жълто. След това пък, за да докара мача до равен, започна да свири фаул за "сините" само за порив на вятъра. В края на мача пък не знаеше на кой свят се намира и само дето не даде червен картон и на себе си. А точно това заслужаваше.

При такова съдийство цяло чудо е, че момчетата на терена въобще запазиха някакво приличие, достойнство и чест. Но, както се казва, рибата се вмирисва от главата. Не е виновен пианистът, а този, който го наема.

Левски и ЦСКА ще играят още два пъти и със сигурност поне съдията трябва да бъде читав.

В ЦСКА не могат да са доволни от играта си. Слабо, доста слабо. Но пък има защо да се радват само заради едно нещо. Биха Левски два пъти в сезона на юбилея му. Това стига за "червения" празник. Момчетата играха 40 минути с човек по-малко и въпреки това успяха, изстрадаха си успеха. Но на тях това им остана - да бият Левски. Сега им е паднало. И този път не пропуснаха шанса си. Ако искат да вървят напред обаче, ще трябва да играят по-друг футбол.