Лудогорец направи първа грешна стъпка през новия сезон, завършвайки 2:2 при гостуването си на ФК ЦСКА 1948 в Бистрица. Първото полувреме не предложи нещо кой знае колко интересно, но Каули в самия край на частта откри.

Чочев изравни в 72-ата минута, след като отблизо се възползва от разбъркване в наказателното на "зелените". Само 180 секунди по-късно влезлият като резерва Русев донесе обрата за тима от столицата, но друга резерва - Текпетей, с майсторски удар оформи крайното 2:2 в 81-ата минута.

След само пет-шест минути игра дойде и първият шанс. При заучено изпълнение на ъглов удар, изпълнен от Десподов бе намерен Делев. Бившият играч на Арда засече добре кълбото, но Наумов внимаваше и парира, макар и трудно.

Снимка 581791

Източник: startphoto.bg

Десетина минути по-късно отново Делев стреля, този път от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Александър Александров. Малко по-късно Джонатан Перейра бе заменен принудително от Ангел Лясков.

Първият точен изстрел на тима от столицата дойде в 29-ата минута на срещата, когато Даскалов отклони подаване от ъглов удар, ала не затрудни Слуга.

В третата минута на добавеното време на първата част Каули тръгна мощно към наказателното, където направи двойно подаване със Сантана, а след щастлив рикошет топката остана у негово притежание и с удар от 7-8 метра бразилецът откри резултата.

Десетина минути след иначе далеч от динамичното начало на втората част, Делев опита да изненада Наумов, но стражът внимаваше и улови. Пет минути след това дойде и най-изгодната ситуация за ФК ЦСКА 1948 - Колев получи с гръб към вратата в наказателното поле и веднага разпредели към Чочев. Ударът на халфа обаче бе блокиран в последния момент от Вердон.

В 72-ата минута ФК ЦСКА 1948 изравни! Алекс Колев стреля от фал , а Слуга спаси. При последвалата добавка бе намерена гредата на хърватския страж, а при третия опит бившият халф на Палермо Ивайло Чочев я прати във вратата на "орлите", за да изравни.

Само три минути по-късно обратът беше факт. Лясков с подаване от фланга намери Русев, а крилото залъга двама играчи на Лудогорец, за да успее да прекара топката и покрай Слуга за 2:1.

Малко след попадението на Русев, неговият съотборник Марио Топузов пропусна от чиста позиция да направи резултата 3:1, стреляйки високо над вратата на "зелените".

Десетина минути преди края влезлият като резерва Бърнард Текпетей се пребори добре за една топка и си я нагоди чудесно за изстрел от около 23-24 метра. Ганаецът намери долния десен ъгъл на Наумов и отново възстанови паритета.

ФК ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:2

Мачът в Бистрица е от 21:00 часа