Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

Диков засече с глава центриране на Лясков и потърси близкия ъгъл, но неточно.

90′

4 минути добавено време.

88′

Де Нойер бе заменен от Кох

88′

Жълт картон за Морено за разкарване на топката.

87′

Пропуск на Чочев! Опитният играч стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката излезе в аут.

85′

Тобиас Хайнц отправи техничен удар, но топката мина близо до вратата на Наумов.

84′

Умарбаев бе заменен от Октавио.

84′

Бастунов отстъпи мястото си на Диков.

82′

Линдсет получи жълт картон за нарушение срещу Чочев.

79′

Браян Морено замени Дюкенс Назон.

77′

Симеон Петров замени Райън Бидунга.

72′

ГОЛ! 1:1! СЕРДЮК!

НЕ - НЯМА ГОЛ! Оказа се, че нападателят на домакините е играл с ръка и попадението правилно беше отменено, след като реферът Георги Кабаков сам се увери в това след преглед на ситуацията със системата ВАР!

66′

ГОООЛ! 0:1! ХАЙНЦ! Само няколко минути след като се появи на терена Тобиас Хайнц откри резултата. Дюкенс Назон обработи топката много добре с гръб към вратата и изведе норвежеца на отлична позиция. Хайнц развинти Лясков и с точен удар по земя откри резултата!

63′

Тобиас Хайнц се появява в игра на мястото на Жеферсон.

61′
Снимка 609985

Източник: startphoto.bg

60′

Разбъркване в полето на домакините доведе до няколко опита за изстрел към вратата на Наумов, но те бяха блокирани. Последен късмета си опита Кареасо, ала неговият шут премина над вратата.

56′

Ивайло Чочев имаше отлична възможност да открие резултата, но Густаво Бусато го парира много добре. В крайна сметка се оказа, че голмайсторът на първенството се е намирал и в положение на засада.

53′
Снимка 609988

52′

Жълт картон за Тибо Вион.

46′
Снимка 609983

46′

Георги Русев е заменен от Марио Топузов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

45′

4 минути добавено време на първото полувреме

44′

Жълт картон за Георги Русев.

43′
Снимка 609976

42′

Спокойни последни минути на първата част. Няма сериозни опасности пред нито една от двете врати.

32′

Амос Юга стреля с глава след изпълнение на корнер от гостите, но и неговият изстрел не беше в целта.

28′

Жеферсон препъна играч на домакините в центъра на терена, но Георги Кабаков даде сигнал за авантаж. Георги Русев намери Умарбаев в наказателното поле, а той опита изстрел, който обаче беше блокиран от Юрген Матей. Реферът показа на Жеферсон, че не е забравил за нарушението малко по-рано и го декорира в жълто.

Снимка 609975

25′

Владеене на топката: ФК ЦСКА 1948: 50%, ЦСКА: 50%

22′
Снимка 609969

21′

Тибо Вион стреля хитро по земя от получилия се пряк свободен удар, но Наумов внимаваше и спаси.

19′

Жълт картон за Бидунга, който спря непозволено Маурисио Гарсес. Пряк свободен удар за ЦСКА в близост до вратата на домакините.

16′
Снимка 609970

15′

Домакините изпълниха пряк свободен удар, след който Елитон стреля с глава, но топката премина високо над вратата.

7′
Снимка 609963

3′

Бусато! Вратарят на ЦСКА спаси първата опасност пред своята врата. Чочев изведе Бастунов на добра позиция, но изстрелът му беше париран от "армейския" страж.

2′

Още в първите секунди прехвърчаха искри между играчите на двата отбора. Назон и Умарбаев се сблъскаха, след което нападателят на ЦСКА остана да лежи на терена, но се оказа, че няма нищо сериозно.

1′
Снимка 609950

1′
Снимка 609954

1′
Снимка 609955

1′
Снимка 609956

1′

7 Марио Топузов 28 Браян Морено

ЦСКА гостува на ФК ЦСКА 1948 днес в един изклюючително важен сблъсък за сезона. Двубоят от 23-ия кръг на efbet лига започва в 16:45 часа. Домакините се намират на третата позиция с 45 точки, докато гостите са лидери в шампионата с 54 пункта.

Столична община разрешава ФК ЦСКА 1948 - ЦСКА да се играе в Бистрица

Не виждали проблем за провеждането на спортното мероприятие

"Армейците" се нуждаят от задължителна победа, за да продължат да бранят първата позиция. Разликата с втория Лудогорец е 4-ри точки. В предишния кръг съставът на Саша Илич завърши 1:1 с Локомотив (Пловдив). Възпитаниците на Тодор Янчев пък постигнаха разгромен успех с 6:0 над Локомотив (София).

Наставникът на ЦСКА Саша Илич изтърпява наказание и във втори пореден двубой няма да бъде на резервната скамейка.

От МВР с категорична позиция за ФК ЦСКА 1948 - ЦСКА, изпратиха две писма до БФС

Реакция до момента няма

През седмицата се създаде напрежение относно мястото на провеждане на мача. Привържениците на ЦСКА поискаха срещата да се играе на националния стадион "Васил Левски. Причината е, че секторът за гости на стадиона е предназначен да поеме 300 души.

БФС обаче не промени решението си, въпреки че МВР и СДВР определиха мача за рисков. Кметовете на Бистрица и Панчарево също изразиха опасенията си от евентуални ексцесии, които ще обезпокоят живущите в района.

В първия дуел между двата отбора с победа се увенча ЦСКА с 2:1, постигната след пълен обрат. Двата тима са с едни от най-добрите отбрани в първенството. ФК ЦСКА 1948 е допуснал само 14 попадения, а ЦСКА едва 12.

Анатоли Нанков похвали трансферната политика на ЦСКА, не очаква ексцесии в неделя