ФК ЦСКА 1948 утвърди позициите си в Топ 6 на efbet Лига. Новаците постигнаха много важен успех при гостуването си на Славия с 3:1. Триумфът беляза и отличния дебют на новия им старши-треньор Росен Кирилов.

"Червените" бяха по-добрият отбор в столичния квартал "Овча купел", но едва след влизането на Васил Шопов през второто полувреме, съумяха да го материализират с попадения. Именно бившият плеймейкър на Дунав спомогна за първия гол на Бастунов, а след това сам реализира това за 0:2. Класиката пък бе сътворена от Денислав Александров, възползвал се от грешка на Гандри. До края остана време ветеранът Митко Рангелов единствено да отбележи почетния гол за славистите.

Снимка 526453

ФК ЦСКА 1948 е на шесто с 34 точки, а директните му конкуренти за позицията - Черно море (29) и Левски (27), играят един срещу друг в неделя. Славия е под №12 с 19 пункта.

Първите минути на срещата загатнаха, че трите точки ще бъдат търсени и от двете селекции. Славия застрашаваше своя съперник с опасни пробиви на Ради Кирилов. В 7-ата минута Денислав Александров от ФК ЦСКА 1948 пък получи перфектен извеждащ пас от дълбочина, който бе добре укротен от младока. Последвалият му изстрел обаче намери външната част на вражеската мрежа.

Локомотив (Пловдив) победи Царско село с 2:0

Минчев наказа на два пъти бившия си отбор Царско село и прати Локомотив (Пловдив) втори

Димитър Илиев с уникален пропуск

Селекцията на Росен Кирилов можеше да поведе в резултата след точно 12 минути на стадиона в квартал "Овча купел". Георги Русев напредна умело с топка в крака и дори влезе необезпокоявано в полето на Славия. И точно, когато всички очакваха безкомпромисен удар във вратата на Вуцов, крилото разочарова тотално и не затрудни по никакъв начин младия "бял" страж.

Снимка 526455

В 25-ата минута Славия можеше да поведе в резултата. След комбинация между Ивайло Димитров и Радослав Кирилов крилото на домакините се оказа на добра позиция, навлезе в наказателното поле и опита подаване, което обаче бе избито от бранител на ФК ЦСКА 1948.

В 27-ата минута реферът можеше да бъде и по-строг спрямо нападателя на гостите Димитър Митков, който при борба за позиция при корнер удари без топка свой опонент. Всичко това му донесе само официално предупреждение.

Младите вратари на Славия и ФК ЦСКА показаха най-доброто от своя арсенал, спасявайки по идентичен начин изстрели в 33-ата минута. Първо с добра намеса блесна младежкият национал Светльо Вуцов, а миг по-късно на висота беше и Дани Наумов.

Снимка 526459

На полувремето Александър Тарханов предприе нужните действия и промени своето нападение, пускайки в игра Димитър Рангелов и Мартин Сораков.

Стартът на втората част можеше да донесе oткриващо попадение за гостите от ФК ЦСКА 1948. Димитър Митков закъсня със стотни от секундата, за да засече перфектно прострелно подаване на Георги Русев. Малко след това Светослав Вуцов реагира адекватно при изстрел от пряк свободен удар на Ивайло Чочев.

След няколко пропуска, справедливостта възтържествува и гостите заслужено поведоха в 67-ата минута. Серкан Юсеин проби по десния фланг и подаде за намиращия се в наказателното поле Васил Шопов. Плеймейкърът залъга с тяло национала Андреа Христов и комбинира с Ангел Бастунов. Младият нападател стреля от около десетина метра и не остави шанс на Вуцов.

Снимка 526461

Славия можеше тотално да се закопае в тази среща, след като Михаил Александров без малко не си отбеляза автогол в 77-ата минута. Тогава той успя да изчисти бърза топка в полето на "белите", но го направи по начин, "спрял" пулса на колегата му Светослав Вуцов.

Славия - ФК ЦСКА 1948 1:3 (Развой на срещата по минути)

Ценен успех за гостите

Славия определено не приемаше развоя на събитията и търсеше активно изравнителния гол. В 82-ата минута Радослав Кирилов пак беше труден за удържане, а отбита от неговите крака топка попадна на Мишо Александров. Многократният шампион с Лудогорец обаче стреля право в обсега на Наумов.

Снимка 526457

Оголени в защита, славистите се превърнаха в лесна плячка за своя опонент. Интригата приключи в 85-ата минута, когато падна и вторият гол за ФК ЦСКА 1948. Отлична контраатака доведе до числено превъзходство за новаците в полето на Славия. Изстрелът на Георги Русев срещна гредата, но на точното място за голова добавка се оказа Васил Шопов.

"Апетитът идва с яденето", на този принцип действаше и нападението на "червените". В 88-ата минута Гандри сгреши при изнасянето на топката, заради което я загуби срещу Георги Русев. Всичко това откри перфектен коридор за Денислав Александров, който сам срещу Вуцов реализира изключително елегантно за 0:3!

Ботев (Пд) победи като гост Ботев (Враца) с 2:1 в efbet Лига

Ботев (Пд) оцеля във Враца след мач, изпълнен с безброй драматични събития

Домакините все още нямат победа при новия си треньор

В последната минута от даденото продължение, Славия все пак се добра до почетен гол. Пореден пробив на Кирилов завърши с избиване на неговия удар от голлинията. Наблизо обаче бе опитният Митко Рангелов, който просто оформи крайното 1:3.

Снимка 526458

В следващия кръг ФК ЦСКА 1948 приема на свой терен Черно море. Славия гостува на Ботев (Пд).