Славия победи ФК ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в последния кръг от редовния сезон на efbet Лига.

Победният гол падна в 88-ата минута, когато Емил Стоев наказа грешка на Стив Фуртадо и с мощен шут с десния крак препарира Наумов.

С успеха "белите" временно влязоха в топ 6 с 49 пункта, преди мача на Локомотив (Пд) срещу Левски. ФК ЦСКА 1948 остава на 3-то място във временното класиране с 59 точки.

Снимка 617184

Източник: startphoto.bg

ФК ЦСКА 1948 - Славия 0:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата на стадион "Витоша" в Бистрица започва в 20:00 часа

В 16-ата Тони Тасев стреля диагонално към вратата на домакините, но Даниел Наумов се справи с опасността.

Предпазливите действия от страна на двата отбора властваха, а най-добрата възможност за "белите" дойде десет минути преди почивката, когато топката достигна до Ертан Томбак. Той получи от Галин Иванов и шутира от границата на наказателното поле, но кълбото мина покрай страничната греда.

Малко преди изтичане на редовното време на първата част Парвиз Умарбаев стреля от дистанция, но топката излезе в ъглов удар.

Снимка 617177

След почивката битката в средата на терена продължи. В 62-ата минута Георги Русев центрира и кълбото достигна до Педриньо, който изпрати топката в аут.

Гостите опитаха да изненадат Наумов с далечен шут на Галин Иванов, който беше избит от национала Даниел Наумов.

Снимка 617173

Последваха нови неточни шутове и към двамата вратари, които нямаха много работа.

Скуката в Бистрица беше нарушена две минути преди края на мача, когато гостите организираха атака по десния фланг. Последва центриране от Галин Иванов, а Фуртадо не успя да изчисти топката и я подари на Стоев, който с десния крак матира Наумов.