Отборът на ЦСКА се отказа от битката за сребърните медали в efbet Лига. Дни след незабравимото спечелване на 21-ата Купа на България, "армейците" изиграха лежерен двубой и загубиха с минималното 0:1 гостуването си на ФК ЦСКА 1948. Новаците се добраха до изненадващата победа в 64-ата минута, когато Марио Топузов се разписа след отлична асистенция на Ивайло Чочев.

Възпитаниците на Любо Пенев имаха далеч повече голови положения, но Вион, Бисмарк и Тиаго, така и не можаха да преодолеят страхотния днес страж на новаците Даниел Наумов. Голямата драма пък настъпи в даденото от съдията продължение, когато след преглеждане с ВАР, гостите получиха дузпа, но тя не бе реализирана от резервата Жорди Кайседо.

ФК ЦСКА 1948 - ЦСКА 1:0 (Развой на срещата по минути)

Даниел Наумов беше големият герой в мача

На два пъти попадения на столичния гранд биваха правилно отменяни заради игра с ръка. Битката в центъра на столицата се проведе при слаб зрителски интерес, най-вече заради скъпите цени на билети, които трябваше да заплати публиката на гостите.

Снимка 531929

Домакините от ФК ЦСКА 1948 демонстрираха, че за тях това е повече от футболно съперничество, хвърляйки се в атака още от първата минута. Добра възможност за селекцията на Тодор Киселичков се откри не след дълго, но техничният удар на Топузов от границата на наказателното поле, не намери далечния ъгъл на Евтимов.

Секунди, след като бе предупреден от рефера Кабаков заради груби действия, французинът Тибо Вион можеше да дари с голова преднина ЦСКА. Универсалният футболист проби през центъра и отправи тежък шут с левия крак, който бе спасен по фантастичен начин с една ръка от Даниел Наумов. След това опит за добавка опита да направи Бисмарк, но африканецът се оказа в положение на засада.

ЦСКА организира бърза контраатака в 20-ата минута, която приключваше с остър пас по земя от Синклер за връхлитащия Тиаго. За да спре опасността, младият футболист на ФК ЦСКА 1948 - Мартин Хайдаров се хвърли на шпагат. Юношата на Левски така изчисти топката, че тя без малко не влетя в мрежата на неприятно сюрпризирания Даниел Наумов.

Снимка 531933

При последвалия корнер Мено Кох отбеляза за гостите, след като се разписа отблизо. Георги Кабаков обаче не му остави и миг "червена" радост, тъй като при спирането на кълбото, нидерландецът си беше помогнал с ръка.

За втори път националът Даниел Наумов трябваше да се намесва решително за домакините в 27-ата минута. Правещият силно първо полувреме Джером Синклер отново бе неуловим по фланга, след което навлезе навътре и стреля мощно в близкия ъгъл. Капитанът на ФК ЦСКА 1948 обаче отрази и тази голова ситуация.

Чарлс Бисмарк можеше отново да се превърне в герой за ЦСКА, като този път отбележи и във важен шампионатен двубой. Нападателят получи добро подаване с глава от Греъм Кери, но ударът му нямаше необходимата височина, за да мине над вдигната високо дясна ръка на Наумов.

Снимка 531931

Секунди преди паузата, втори гол на ЦСКА беше отменен. И този път решението на Кабаков беше правилно, защото малко пред голлинията, Георги Йомов си спря топката с ръка, преди да опъне мрежата на Наумов.

Малко след появата си на полувремето, Жорди Кайседо можеше бързо да остави сериозен отпечатък върху мача. Еквадорецът се оказа непокрит при центриране от корнер, но насочването му с глава беше право в обсега на Наумов.

Заместникът на Густаво Бусато в "армейските" редици - Димитър Евтимов, без малко не сътвори сериозна грешка в 51-ата минута, която можеше да създаде неприятности за тима на Любослав Пенев. Малко след това обаче, младият вратар се реабилитира, скъсявайки възможността за качествена стрелба на Георги Русев.

В 59-ата минута двата тима си размениха по едно опасно голово положение. Първият шанс беше за новаците в efbet Лига, които изпълниха фаул в близост до вратата на ЦСКА. След острото завъртане на Георги Русев, малко не достигна на Александър Бастунов да се разпише. Набързо нещата се прехвърлиха в другата половина, където Тиаго напредна с топка в крака, но прати своя шут покрай гредата.

Снимка 531921

Изненадата на националния стадион настъпи в 65-ата минута, когато ФК ЦСКА 1948 съумя да поведе с една от малкото си атаки. Ивайло Чочев демонстрира отличен поглед върху играта, пращайки фантастичен извеждащ пас за Марио Топузов. Офанзивният халф се бе вклинил между Вион и Кох, а сам срещу Евтимов не трепна и отбеляза първия си гол в професионалния футбол.

В 78-ата минута Георги Кабаков поиска помощта на ВАР, за да прецени дали да изгони директно Тиаго от ЦСКА. Оказа се обаче, че нарушението на португалеца може да се санкционира само с жълт картон.

Снимка 531925

Интересно стана в 90-ата минута, когато Георги Кабаков имаше да решава сложен казус. Лазар Марин настъпи с умисъл Жорди Кайседо в наказателното поле и след консултация с ВАР, ЦСКА получи възможността да изпълни дузпа и да се пребори за точката. Потърпевшият застана зад бялата точка, но еквадорецът не успя да преодолее перфектния Даниел Наумов. По този начин българският национал се превърна в герой за домакините и подсигури трите точки за новаците!

На 26 май ЦСКА ще приключва сезона с домакинство на Берое. ФК ЦСКА 1948 пък ще приеме на свой терен шампиона Лудогорец.