ФК ЦСКА 1948 записа важна победа над Царско село в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. "Червените" се наложиха с 2:0 като гост на "царете".

Първото попадение стана дело на Мартин Тошев, който се разписа за първи път с екипа на новия си отбор. Успехът бе подпечатан от Ангел Бастунов в края на мача.

Така тимът на Николай Киров прибави три точки към актива си в битката за втората група при разделянето на първенството.

Царско село пък е незавидно положение, заемайки последното място. Отборът на Андреа Сасарини е с три последователни загуби от началото на полусезона.

Снимка 565796

Срещата започна без много положения. В 12-ата минута гостите стигнаха до първото чисто положение. Галин Иванов центрира от пряк свободен удар, топката се отби в гърба на Алекс Колев и срещна горната греда. Тимът на Николай Киров наложи тотален натиск и вледееше инициативата.

Царско село - ФК ЦСКА 1948, Бастунов удвои

Срещата е днес от 17:30 часа

От своя страна "царете" не успяваха да стигнат до вратата на Даниел Наумов и през първите 45 минути така и не се отчетоха с точен удар.

Снимка 565795

В 31-ата минута ФК ЦСКА 1948 създаде нова опасност след като Георги Русев напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и от трудна позиция опита да намери Галин Иванов, но опитният играч не успя да отправи добър удар. През второто полувреме, гостите продължиха да владеят.

В 63-ата минута, "царете" все пак успяха да стигнат до първи точен удар. Реди Каса се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и отправи много опасен удар и за първи път се наложи Даниел Наумов да се намесва.

Снимка 565794

В 72-ата минута Русев проби отляво и се освободи от съперник, центрира от малък ъгъл към Мартин Тошев, който с глава засече за 1:0. Така нападателят се разписа за първи път с екипа на ФК ЦСКА 1948 и 13 минути след като се появи в игра от резервната скамейка.

Снимка 565793

В 87-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Симеон Петров.

В последната минута на добавеното време, Галин Иванов проби в наказателното поле и намери Бастунов, който измежду двама стреля, за да направи резултата 2:0.