ФК ЦСКА 1948 победи Спартак (Варна) с 2:0 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Евгений Сердюк откри резултата в 33-та минута, а Парвиз Умарбаев отбеляза втория гол за домакините. Срещата бе наблюдавана от националния селекционер Младен Кръстаич.

Първа опасност в мача бе за състава на гостите. Мартин Тошев получи центриране отляво и моментално стреля, но защитник на домакините съумя да го блокира. Домакините заиграха по-добре и в 23-та минута Ивайло Чочев се извиси над всички, за да отиграе топката с глава. В ударът липсваше сила и стражът на гостите я улови без проблем.

Снимка 591322

Източник: startphoto.bg

Домакините поведоха единадесет минути по-късно, когато Джонатан получи подаване малко преди границата на наказателното поле, след което асистира на Сердюк, който се разписа.

Непосредствено преди края на първата част "червените" нанесоха своя удар. Парвиз Умарбаев бе оставен непокрит и с изящно изпълнение не остави шансове на вратаря на "соколите".

В началото на второто полувреме Георги Русев се измъкна от опеката на защитата и отправи изстрел, който рикушира неблагоприятно в негов съотборник и след това последва аут. Постепенно темпото на игра спадна, но в 56-та минута добра намеса на Иван Дичевски лиши Евгений Сердюк от попадение.

Снимка 591321

Малко след това Радослав Кирилов опита да застраши вратата на гостите, но топката прелетя над гредата.

В 73-та минута Здравко Димитров се устреми отдясно и насочи топката към Даниел Наумов, но кълбото премина покрай вратата. До края на мача нямаше голови положения и домакините подпечатаха своя успех.

ФК ЦСКА 1948 – Спартак (Варна) 2:0 (Развой по минути)

Мачът на стадиона в Бистрица започва в 18:15 часа