ФК ЦСКА 1948 победи Септември (София) с минималното 1:0 в двубой от 11-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Витоша" в Бистрица.

В герой за домакините се превърна Ивайло Чочев (87'), който отбеляза единственото попадение в срещата. Това е и десети гол за халфа от началото на сезона. Септемврийци пък останаха с човек по-малко в към средата на втората част, когато Мартин Николов получи втори жълт картон.

Така ФК ЦСКА 1948 вече има 23 точки на върха в класирането на първенството, но е с три мача повече от следващите го Лудогорец и ЦСКА. Септември е на 12-а позиция с 8 точки.

ФК ЦСКА 1948 - Септември (София): 1:0, (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора не предприемаха излишни рискове и в първите минути на срещата интересните положения пред вратите на Даниел Наумов и Димитър Шейтанов липсваха.

Снимка 587888

Източник: startphoto.bg

В следващия четвърт час битката се пренесе в средата на терена, като домакините имаха лек териториален превез, но до опасности така и не се стигаше.

В 29-ата минута Парвиз Умарбаев отправи коварен удар от границата на наказателното поле. Топката не намира рамките на вратата. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

В началото на втората част се направиха редица смени, като в игра се появиха Евгений Сердюк за ФК ЦСКА 1948 и Радослав Живков за Септември. Това бе дебют за двамата нападатели.

Снимка 587889

В 65-ата минута Септември остана с човек по-малко на терена. Секунди след жълтия картон, който получи, Мартин Николов напусна терена заради удар в лицето на Марио Топпузов.

Снимка 587890

В 87-ата минута домакините поведоха в резултата, благодарение на Ивайло Чочев. Ангел Лясков получи топката и центрира в наказателното поле, където халфът надскочи защитата и с глава прати топката във вратата.

Найденов за Сердюк: Украинският Левандовски ги почва от днес