ФК ЦСКА 1948 победи Царско село в мач от старта на пролетния полусезон на efbet Лига. Тимът на Красимир Балъков се наложи с 2:1 на Националния стадион "Васил Левски".

Първото попадение падна от автогол на играча на гостите Лука, Костадинов изравни за "царете", а Русев оформи крайното 2:1 от дузпа.

Срещата бе белязана от няколко спорни съдийски решения. В първото Ивайло Стоянов не даде дузпа за домакините за игра с ръка на Балтанов, а през втората част, отсъди такава в полза на ФК ЦСКА 1948 след като Балтанов фаулира Топузов, но повторенията не убедиха в решението му.

Срещата започна с натиск на домакините.

В 7-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача. Играчите на ФК ЦСКА 1948 искаха дузпа заради игра с ръка на Лъчезар Балтанов в наказателното поле. Главният съдия Ивайло Стоянов бе категоричен, че няма основание за единадесетметров наказателен удар.

ФК ЦСКА 1948 - Царско село, на живо

Димитър Митков е резерва

Пет минути по-късно Серкан Юсеин стреля добре от фаул. Пласид спаси, но домакините отново имаха леки претенции за дузпа заради игра с ръка на играч на Царско село.

В 22-ата минута Топузов намери непокрития Русев, който стреля с много силен удар, но Пласид изби в корнер. След последвалия ъглов удар, Панойотис Лука засече и насочи топката към собствената си врата, вместо да избие, за да стане резултата 1:0.

Малко по-късно провинилият се кипърец поведе топката и подаде успоредно на голлинията към Андресон, но бразилецът се размина с топката от много чиста позиция. През втората част ограта се изравни.

В 59-ата минута, Денислав Александров навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но на сантиметри встрани от вратата.

В 68-ата минута гостите успяха да изравнят след груба грешка на тима на Балъков. Андерсон центрира към наказателното поле към непокрития Димитър Костадинов, който прониза мрежата на Даниел Наумов. Това бе първо попадение в дебюта на халфа за "царете".

Пет минути по-късно Балтанов фаулира Топузов и Ивайло Стоянов посочи бялата точка, което бе доста спорно решение на рефера. Зад топката застана Георги Русев, който не сгреши и направи резултата 2:1.

В 79-ата минута, новото попъление на домакините Димитър Митков влезе в игра и така направи официален дебют с екипа на тима. Играчът, дошъл под наем от Лудогорец, има нелеката задача да заеме мястото на голмайстора Мартин Камбуров.

Седем минути преди края на редовното време, Царско село бе много близо до изравняването след като Бандаловски намери Манев, който стреля веднага, но топката се отби в напречната греда.

В следващия кръг ФК ЦСКА 1948 гостува на Монтана. Царско село пък приема Ботев (Пловдив).