ФК ЦСКА 1948 победи трудно Ботев (Враца) с 1:0 у дома. Срещата бе от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в срещата реализира Галин Иванов от дузпа в 75-ата минута.

Така "червените" си върнаха шестото място, след като събраха 31 точки. Това бе първа победа за столичани от четири мача в първенството насам. Ботев остава на 13-о място с 18 точки.

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Враца) 1:0, гол на Галин Иванов

Мачът започва в 12:00 часа

Домакините организираха първата по-опасна атака. В 6-ата минута Георги Русев проби отляво и центрира остро в наказателното поле. Защитник на Ботев изпревари Денислав Александров на втора греда, който щеше да засече във вратата.

В 13-ата минута Даниел Генов опита да изненада Даниел Наумов при пробив отдясно. Деветката реши да стреля към вратата, вместо да центрира. Вратарят обаче изби в корнер.

Снимка 523810

Минута по-късно удар от воле от границата на наказателното поле на Галин Иванов мина покрай вратата.

В 25-ата минута Красимир Костов не се намеси добре след удар на Галин Иванов от пряк свободен удар. Вратарят все пак успя да избие в корнер. Малко след това Генов отново обстрелва вратата на домакините, но без успех.

Снимка 523809

В 33-ата минута Ивайло Чочев овладя топката на около 20 метра от вратата на Ботев. Халфът отправи техничен удар, който мина над вратата. Това бе и последното по-интересно действие през първото полувреме.

Втората част започна с добра възможност за ФК ЦСКА 1948. "Червените" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Чочев стреля в стената, след което топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Галин Иванов отправи удар с глава, който срещна ръката на Аласан Ндиайе. Това обаче стана от много близко разстояние и нямаше как да бъде отсъдена дузпа.

Снимка 523805

В 67-ата минута домакините отново бяха близо до гол. Чочев изведе резервата Димитър Митков зад отбраната. Нападателят преодоля вратаря, след което чукна към Галин Иванов. Опитният футболист опита да насочи в опразнената врата, но Венцислав Керчев блокира топката.

Три минути по-късно Юлиан Ненов проби отдясно и с меко центриране намери Дориан Бабунски. Нападателят опита слаб удар с глава, който след рикошет излезе в корнер. В 71-ата минута гредата спаси ФК ЦСКА 1948. Керчев отправи удар с глава в горния ляв ъгъл. Наумов успя да се намеси, а с помощта на гредата топката не се озова във вратата му.

Снимка 523802

В 75-ата минута домакините получиха дузпа. Георги Русев нахлу в наказателното поле и бе блъснат от Петър Генчев. Това се оказа достатъчно за главният рефер Волен Чинков да посочи бялата точка. Зад топката застана Галин Иванов, който със силен удар в центъра на вратата вкара за 1:0.

В 82-ата минута Георги Русев на два пъти имаше възможност да се разпише. При контраатака офанзивният играч напредна и реши да опита удар, който Костов успя да избие в корнер. След неговото изпълнение отново Русев шутира, но се получи рикошет и топката мина покрай вратата.