ФК ЦСКА 1948 победи Берое с 3:1 в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Берое".

Заралии демонстрираха много комбинативна игра и видимо стояха отлично в средата на терена, за разлика от гостите. Оказа се обаче, че "зелените" имат ахилесова пета, от която се възползваха столичани забивайки два бързи гола от корнер, благодарение на Ивайло Чочев (10') и Хелитон Дос Сантос (35'). Винни Трибулет (36') обаче успя да върне ено попадение. През втората част каръкът продължи да преследва домакините и точно когато те се доближаваха до изравнително попадение, останаха с човек по-малко. В края на срещата Георги Русев (86') сложи точка на спора.

Старозагорци останаха 13-и в класирането с две точки пред Пирин (Благоевград) и една зад Септември (София) и Ботев (Враца). ФК ЦСКА 1948 пък е с 48 точки на третата позиция - пет зад втория Лудогорец.

Берое - ФК ЦСКА 1948: 1:3 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубояt започна добре за домакините, които умело разиграваха помежду си и владееха инициативата в средата на терена. Още в осмата минута заралии организираха добра атака, при която Спас Георгиев стреля мощно по диагонала, но Даниел Наумов спаси, а секунди по-късно стана ясно, че е отсъдена и засада на Тонислав Йорданов в зародиша на атаката.

Снимка 610785

Източник: startphoto.bg

В десетата минута Ивайло Чочев даде аванс за столичани. Педриньо центрира добре от ъглов удар към първа греда. Там Чочев се извиси над Вини Трибуле и с глава насочи кълбото във вратата.

Снимка 610784

Само две минути по-късно старозагорци можеха набързо да възстановят равенството. Зария Ламбулич стреля с глава, Даниел Наумов внимаваше и блесна с отлично спасяване.

Снимка 610783

Напук на логиката, столичани удвоиха преднината си, благодарение на Хелитон Дос Сантос. Педриньо центрира от корнер, Евгений Сердюк отклони с глава на първа греда, а на около два метра от голлинията Хелитон бе заел добра позиция и насочи кълбото към вратата.

Снимка 610777

Само минута по-късно Винни Трибулет върна едно попадение за домакините. Добра бърза атака се разви отдясно. Спас Георгиев центрира към Трибулет, който от непосредствена близост не сбърка - 1:2. При този резултат завърши и пъровото полувреме.

Стойчо Младенов: След победата над Ливърпул всички се целуваха и плачеха

"Наричаха ни убиец на шампиони"

През втората част заралии продължиха да бъдат по-дейни и в 53-ата минута Божидар Пенчев дръпна спусъка от линията на наказателното поле. Топката обаче бе насочена точно към Даниел Наумов, който успя да боксира.

Снимка 610776

В 69-ата минута пък Евгений Сердюк не успя да се възползва от бърза контра. Футболистът бе изведен по отличен начин на скорост. Той надбяга Педро Сантана и шутира. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

В 71-вата минута Трибулет стреля от воле от линията на пеналтерията, но Наумов спаси. Секунди след това вратарят на столичани отрази удар от границата на наказателното поле на Макс Челич.

Снимка 610775

В 79-ата минута Густаво Каскардо получи втори жлът картон. В борбата за топката, брантелят влезе с бутоните напред в краката на Ивайло Чочев. Съдията Георги Гинчев не се поколеба и прати играча под душовете.

Снимка 610774

В 86-ата минута Георги Русев оформи крайния резултат. Той бе изведен по прекрасен начин отдясно и нахлу в пеналтерията. Останал сам срещу Караджов, футоблистът намери долния десен ъгъл на опитния вратар.