ФК ЦСКА 1948 победи Пирин у дома с 2:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига.

Домакините останаха с човек по-малко в средата на първата част, а Пирин откри резултата в 27-ата минута чрез Венци Бенгюзов. Столичани обаче обърнаха развоя на събитията през второто полувреме и с голове на Ивайло Чочев и Енрике Рафаел успяха да приберат трите точки в актива си.

Така отборът на Любо Пенев се върна към победите след две поредни равенства и събра 35 точки в актива си. Пирин остава на предпоследно място с едва 9 пункта.

ФК ЦСКА 1948 - Пирин 2:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата започва в 15:00 часа

Двубоят в Бистрица започна спокойно и в първите минути нямаше чисти положения пред двете врати. В 23-а минута обаче домакините останаха с човек по-малко, след като Ангел Лясков стъпи опасно върху крака на Иван Тасев. Съдията беше привикан от ВАР да преразгледа ситуацията и след това показа директен червен картон на защитника.

Само 4 минути по-късно Пирин откри резултата. Бенгюзов излезе на първа греда след изпълнение на корнер, засече центрирането с десния крак и прати топката в далечния ъгъл на Дани Наумов за 0:1.

Минута преди края на полувремето Станислав Костов прати топката в мрежата на домакините за втори път, но се оказа, че се намирал в положение на засада и голът правилно беше отменен.

В добавеното време на първата част столичани стигнаха до най-доброто си положение до този момент. Георги Русев намери Сердюк в наказателното поле, украинецът си спря топката на гърди и стреля, но много високо над вратата.

Снимка 593831

Източник: startphoto.bg

Десет минути след подновяването на играта домакините възстановиха равенството. Реян Даскалов центрира отлично с десния крак, Ивайло Чочев се извиси над всички в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата на гостите. Това беше 14-ия гол на Чочев в първенството.

В 80-ата минута Александър Колев стреля опасно с глава, но над вратата. Само минута по-късно обаче домакините отбелязаха чрез Енрике Рафаел. С огромна заслуга за попадението беше Георги Русев, който се отличи с индивидуален пробив отдясно, последва центриране по земя, топката попадна в Енрике, а за бразилеца остана най-лесното - да прати топката в опразнената врата на Пирин и да направи обрата пълен.

До края на двубоя Пирин не успя да създаде нищо интересно пред вратата на своите домакини и си тръгна с празни ръце от Бистрица.