Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители: 39

ФК ЦСКА - Лудогорец 2:2 в мач от efbet Лига

Лудогорец с грешна стъпка в Бистрица

Двубоят мина през няколко обрата

90′

4 минути продължение

81′

ГОЛ! 2:2! Текпетей! Офанзивният футболист на "орлите" овладя топката на около 25 метра от вратата и нанесе удар, който не бе особено добър, но Даниел Наумов не успя да се справи и резултатът бе изравнен.

75′

ГОЛ! Пълен обрат! Георги Русев! Домакините организираха бърза контраатака, при която Лясков изведе Русев на добра позиция. Офанзивият футболист на ФК ЦСКА 1948 се вклини между защитниците на Лудогорец и прокара топката покрай Слуга за 2:1!

72′

ГОЛ! 1:1! Чочев! Александър Колев стреля от пряк от свободен удар, Слуга спаси, а Георги Русев нацели гредата при допавката. Топката обаче се върна в Ивайло Чочев, който прати топката в мрежата и изравни резултата в Бистрица!

71′

Жълт картон за Антон Недялков, който спря с неправомерни действия Георги Русев.

64′

Жълт картон за Кирил Десподов.

55′

Владеене на топката: ФК ЦСКА 1948: 46%, Лудогорец: 54%

47′

Тисера е заменен от Тиаго.

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+4′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+3′

ГОЛ! 0:1! Каули! Дълбоко в добавеното време на първата част Каули и Алекс Сантана направиха отлична комбинация, която завърши с точен удар на атакуващия халф на Лудогорец. Това бе трети гол за Каули от началото на сезона в шампионата.

42′

Сисиньо изрита много грубо Охене, но реферът прецени, че устна забележка е достатъчна и не го санкционира с наказателен картон.

32′

Пауза за освежаване на футболистите

29′

Първи точен изстрел към вратата, пазена от Симон Слуга. Реян Даскалов засече с глава центриране от пряк свободен удар, но предизвика само рутинна намеса на стража на "орлите".

20′

Спас Делев опита изстрел към вратата с левия крак, но липсваше точност и топката прелетя високо над напречната греда.

16′

Скучен мач в Бистрица. Лудогорец е малко по-активният отбор, но с изключение на ситуацията от корнер в 5-та минута, засега други опасности пред двете врати няма.

10′
Снимка 581791

Източник: startphoto.bg

5′

В 5-тата минута дойде първият шанс за гостите от Лудогорец. Десподов центрира от корнер, а Спас Делев бе непокрит околко точката на дузпата и нанесе удар от воле с десния крак, но Наумов внимаваше и опази мрежата си суха.

1′

4 Ангел Лясков 73 Рик Джонатан

ФК ЦСКА 1948 посреща Лудогорец в интересен сблъсък от 3-ия кръг на efbet Лига. Мачът стадион "Витоша" в Бистрица е тази вечер от 21:00 часа.

Главен съдия е Драгомир Драганов. Домакините запонаха сезона с победа над Левски и драматично равенство срещу Пирин в Благоевград.

Лудогорец пък е безкомпромисен и записа два успеха - над Септември и над Локомотив (Пловдив) с 2:0.

Във вторник момчетата на Анте Шимунджа победиха и Шамрок Роувърс с 3:0, докосвайки следващата фаза на квалификациите на Шампионска лига.

ФК ЦСКА 1948 привлече юношеския национал Живодар Жеков

Той е един от малкото забелязващи се момчета от тези възрасти

Балансът в досегашните срещи между ФК ЦСКА 1948 и Лудогорец е обнадеждаващ за домакините, който има две победи срещу три на съперника си. "Червените" започнаха кампанията с успех над Левски (1:0), след което последва равенство с Пирин в Благоевград (1:1). Старши треньорът на ФК ЦСКА 1948 Любослав Пенев няма да може да разчита на Симеон Петров и бразилеца Елитон, който още няма картотека.

В лагера на гостите аут е контузеният Клод Гонсалвеш.