ФК ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха при резултат 2:2 в мач от плейофите на efbet Лига. По този начин разградчани сдадоха първото място в първенството, а два кръга преди края ЦСКА е лидер с точка аванс пред зелените. ФК ЦСКА 1948 пък е на 3-то място и има една точка преднина пред 4-тия Левски.

Двубоят в Бистрица беше изключително интресен, а всичките 4 гола паднаха през второто полувреме. Спас Делев изведе "орлите" напред в 46-а минута, а в 58-а Педриньо изравни. Кирил Десподов отново изведе Лудогорец напред в 62-рата минута, но Ивайло Чочев нанесе кинжален удар 4 минути преди края на мача и оформи крайното 2:2.

ФК ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 21:00 часа

Първото голово положение бе за гостите от Разград. След четвърт час игра Кайо Видал получи топката пред наказателното поле и стреля от дъгата към левия ъгъл на Даниел Наумов, но топката мина покрай гредата.

Минута по-късно Видал отново имаше шанс да стреля и пак бе неточен, а гостите имаха претенции за задържане при удара на бразилеца. В 23-та минута пък Бърнард Текпетей бе изведен зад гърба от Видал, но ударът на ганаеца бе от твърде малък ъгъл и топката се спря в страничната мрежа.

В края на полувремето и ФК ЦСКА 1948 направи няколко опасни атаки, но стигна само до един точен удар. Той бе дело на Георги Русев, който стреля от малък ъгъл в ръцете на Серджио Падт и в крайна сметка първата част завърши при нулево равенство.

Снимка 619999

Източник: startphoto.bg

Лудогорец обаче започна второто полувреме със светкавично попадение във вратата на ФК ЦСКА 1948. Секунди след подновяването на играта Мануел Шоу подаде към Спас Делев, който надбяга защитник на "червените и преодоля съотборника си в националния отбор Даниел Наумов с прецизен удар. ЦСКА 1948 обаче изравни в 58-та минута чрез Педриньо, който получи топката от Георги Русев и преодоля Серджио Падт с лекота за 1:1.

Само няколко минути след гола на домаките, Лудогорец отново излезе напред в резултата. Този път Спас Делев влезе в ролята на асистент, а Кирил Десподов превърна подаването в гол. При втория гол за гостите контузия получи Даниел Наумов, който бе заменен от резервния вратар на "червените" Генадий Ганев.

Снимка 619998

Домакините стигнаха до изравнителен гол в 86-та минута, когато голмайсторът на първенството Ивайло Чочев вкара с много красив удар. Той получи топката на границата на наказателното поле и я изпрати в мрежата на гостите с воле на първо докосване.

ФК ЦСКА 1948 можеше да стигне и до победа, след като в деветата минута на добавеното време Радослав Кирилов получи шанс да стреля в наказателното поле, но изпрати топката над напречната греда на Лудогорец.