Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 145

ФК ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:2 в мач от efbet Лига

Лудогорец спука гума в Бистрица! ФК ЦСКА 1948 препъна "орлите" и остави ЦСКА на върха!

Ивайло Чочев попари шампионите с късен гол

90′

8 минути продължение

86′

ГОООЛ! ЧОЧЕЕЕВ! 2:2! Генадий Ганев изсипа топката в полето на Лудогорец, тя бе свалена с глава към Чочев, който стреля от границата на наказателното поле и отбеляза поредния си гол в първенството.

85′

ШАНС ЗА ДОМАКИНИТЕ! Алекс Колев стреля опасно с глава към вратата, но Падт се намеси добре и спаси.

77′

Жълт картон за Текпетей.

68′
Снимка 619998

Източник: startphoto.bg

65′

При попадението на Лудогорец Наумов се е контузил и на негово място влиза резервният вратар Генадий Ганев.

62′

1:2! ДЕСПОДОВ! Само няколко минути след гола на домаките, Лудогорец отново излезе напред в резултата. Този път Спас Делев влезе в ролята на асистент, а Кирил Десподов превърна подаването в гол.

59′
Снимка 620000

58′

ГОООЛ! 1:1! Педриньо! Александър Колев центрира в наказателното поле, където Георги Русев отклони към Педриньо, който пък нанесе кинжален шут и Падт можеше само да извади кълбото от мрежата си!

54′

Жълт картон за Реян Даскалов.

Снимка 619993

46′

ГОЛ! ДЕЛЕВ! Само няколко секунди след подновяването на играта Лудогорец успя да открие резултата. Мануел Шоу изведе Делев на добра позиция, а опитният футболист на "зелените" матира Наумов с левия крак.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′

Кирил Десподов опита късмета си с шут около 25-30 метра, ала за негово нещастие топката мина много близо над напречната греда.

39′

РУСЕВ! Атакуващият футболист на домакините имаше отличен шанс да изведе своя отбор напред пет минути преди почивката. Русев получи топката в наказателното поле, финтира защитник в зелено и стреля с левия крак, но Падт внимаваше и спаси удара му.

Снимка 619994

33′

Опасно центриране към Игор Тиаго в наказателното поле на домакините, но Елитон изпревари бразилеца и успя да изчисти в ъглов удар.

30′

Владеене на топката: ФК ЦСКА 1948: 46%, Лудогорец: 54%

Снимка 619991

23′

Кайо Видал изведе Текпетей на добра позиция отляво, но шутът на ганаеца се оплете във външната страна на мрежата.

20′

Шанс за домакините! В средата на първата част Алекс Колев свали топката с глава към Ивайло Чочев в наказателното поле, но голмайсторът на първенството се разколеба за миг, беше затворен от защитниците на Разград и не успя да отправи удар към вратата.

Снимка 619992

15′

Опасен шут на Кайо Видал от дистанция, но топката прелетя на около метър от дясната греда.

4′

Доста агресивно начало от страна на домакините. В 4-та минута и Реян Даскалов влезе опасно в краката на свой съперник, но съдията реши да му спести картона.

Снимка 619987

3′

Грубо влизане на Сидклей Перейра в краката на Десподов и реферът Георги Гинчев му показа напълно заслужен жълт картон.

Снимка 619988

2′

Сериозен дъжд се е излял над Бистрица в часовете преди мача. Тревното покритие на стадиона е в доста лошо състояние, което вероятно ще затрудни играчите на двата отбора.

1′

55 Светослав Диков 88 Тодор Неделев

ФК ЦСКА 1948 приема Лудогорец в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Бистрица е от 21:00 часа. Главен рефер е Георги Гинчев.

Разградчани се нуждаят от задължителна победа в борбатата за титлата след като снощи ЦСКА се наложи над Локомотив (Пловдив) и има две точки аванс пред "орлите".

Домакините са в търсене на точки в борбата за третото място, което изобщо не е сигурно. Към момента Левски има равен брой точки с ФК ЦСКА 1948 - 61, но "сините" са с мач повече.

"Орлите" са спечелили 4 от последните си 5 мача в първенството, но в трите си последни гостувания на ФК ЦСКА 1948 нямат победа - две загуби и едно равенство. ФК ЦСКА 1948 ще бъде воден от новия старши треньор - Атанас Рибарски, който замени Тодор Янчев на поста.

Камбуров смята, че ФК ЦСКА 1948 може да създаде големи главоболия на Лудогорец в Бистрица

"Интригата за титлата ще е до самия край"

Мачът е повторение на финала за Купата през седмицата, когато Лудогорец триумфира.

Рибарски: Надявам се да покажем максимума от възможностите си срещу Лудогорец

"Мислим, че ще успеем да приповдигнем настроението и да изглеждаме по по-различен"

За Лудогорец Рик Джонатан и Диниш Алмейда продължават да са извън състава на Лудогорец заради контузии. Във финала преди четири дни участие за ФК ЦСКА 1948 не взеха Евгений Сердюк, Джонатан и Райън Бидунга, като те няма да са на линия и за шампионатната среща, която предстои.