Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители: 1377

ФК ЦСКА 1948 - Левски 0:2 в мач от efbet Лига

Прецизен Левски продължи победния си ход и в Бистрица

"Сините" се доближиха до Топ 3 след триумф над ФК ЦСКА 1948 с 2:0

90+2′

Официално предупреждение и за резервата Ангел Бастунов.

90+1′

Билал Бари си изкара жълт картон, заради който пропуска мача срещу Септември за Купата.

89′

Хосе Кордоба получава официално предупреждение.

86′

Келиан ван дер Каап ще замени Филип Кръстев.

85′

Голмайсторът Уелтън бива заменен от Здравко Димитров.

Снимка 565062

Източник: startphoto.bg

84′

ГРЕДА ЗА ФК ЦСКА 1948! Шест минути преди последния сигнал, ФК ЦСКА 1948 можеше да върне интригата в мача. Резервата Денислав Александров отигра по ефектен начин центриране на Сашо Александров. Насочването му с глава обаче единствено срещна напречната греда над сюрпризирания Михайлов.

80′

От Левски също намериха доводи за недоволство от съдията Ел Хатиб. В 80-ата минута той замълча при ситуация, в която Уелтън беше съборен от последния в „червената“ отбрана Симеон Петров.

Снимка 565064

78′

Денислав Александров се появява на терена вместо Галин Иванов.

76′

Георги Миланов ще запише 15 минути с екипа на Левски. Той заменя Мартин Петков.

73′
Снимка 565049

69′

Ангел Бастунов се появява в игра за сметка на Георги Русев.

69′

Смяна и на върха в атаката на ФК ЦСКА 1948. Терена напуска Алекс Колев, влиза Мартин Тошев.

68′

Станимир Стоилов рядко изпуска нервите си, но ето че и той получава жълт картон. Заради реплики към главния съдия.

Снимка 565050

67′

Промяна в състава на Левски. Димитър Костадинов отстъпва мястото си на Радослав Цонев.

66′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:2! УЕЛТЪН! И докато домакините опитваха всичко, за да се доберат до ремито, левскарите направиха необходимото, за да удвоят своята преднина в 66-ата минута. "Сините" хванаха ФК ЦСКА 1948 на контраатака, при която дори имаха числено предимство в тяхното наказателно поле. С топка в крака напредна бразилецът Уелтън, който рязко смени посоката срещу Симеон Петров и с прецизен удар не остави никакъв шанс на Караджов за 0:2! Това беше и първи гол за ексцентричния латиноамериканец с екипа на новия му клуб.

56′
Снимка 565055

55′

Патрик-Габриел Галчев се ядоса на съотборниците му, които чрез бездействията си го накараха да фаулира за жълт картон.

53′

Първото по-интересно положение за Левски след паузата дойде от Марин Петков, който навлезе от фланга и нагласи топката на левия си крак. Последва шут по земя, който с мъка бе спасен от Караджов. Шанс за добавка пък така и не се откри пред Билал Бари.

Снимка 565057

49′

Николай Михайлов беше на позиция в 49-ата, когато Георги Русев го "пробва" с далечен изстрел от фаул. Капитанът на Левски до последно преценяваше дали топката ще излезе в аут, или не, но в крайна сметка "боксира" в корнер.

47′

Втората част започна с дискусионна ситуация за решаване от Васимир Ел Хатиб. Младият съдия пожали Анди Краев, който с груб шпагат фаулира футболист на ФК ЦСКА 1948, но така и не получи второ официално предупреждение. Това предизвика бурни реакции в състава на домакините,  заради което картон получи най-дейният в броженията си Сашо Александров.

46′
Снимка 565054

46′

На почивката в игра за ФК ЦСКА 1948 се е появил Марио Топузов. Теренът е напуснал Васил Шопов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА SESAME.BG ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

43′
Снимка 565052

42′

ФК ЦСКА 1948 владееше малко повече топката, а това се отрази и с добър удар на Лазар Марин от средна дистанция. Николай Михайлов се скара на "сините" защитници пред него.

41′

Уелтън действа доста грубо около флага за корнер и беше наказан с картон.

36′
Снимка 565044

35′

Васимир Ел Хатиб поиска помощ от своите асистенти в 35-ата минута. Тогава Галин Иванов падна на земята след удар без топка от Хосе Кордоба. И с просто око обаче се видя, че панамецът играе за кълбото и нямаше основание за потенциален червен картон.

30′

Билал Бари се превърна във върха на "тризъбеца", който трябваше да завърши комбинацията между Петков и Костадинов. Мароканецът заложи на изстрел по земя, но далеч от целта.

28′
Снимка 565043

27′

От ФК ЦСКА 1948 пробваха да върнат мигновено попадението, но с неуспех се увенча опита на Георги Русев. Техничарят заложи на силата, ала кълбото премина близо до лявата греда на Михайлов.

25′

Андриан Краев получава първия жълт картон в мача. Това е негов осми от началото на сезона и при още един ще изтърпи наказание от 2 мача.

23′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:1! ДИМИТЪР КОСТАДИНОВ! След кратък период от време, през който в Бистрица не се случи нищо интересно, Левски стигна до редовен гол в 23-ата минута. Патрик Галчев се включи по фланга, за да дублира Марин Петков, и центрира отлично около точката на дузпата. Билал Бари и Уелтън бяха ангажирали бранителите на ФК ЦСКА 1948 и за непокрития №20 на "сините" - Димитър Костадинов, остана приятната част да матира Караджов след отлично насочване с глава.

12′

ШАНС ЗА ФК ЦСКА 1948! Селекцията на Николай Киров като по чудо не поведе в резултата след 12 минути футбол. Галин Иванов демонстрира отлична физика и с тяло прати на земята пробвалия да го блокира Патрик Галчев. Всичко това позволи на ветерана да навлезе в полето на Левски и комбинира с Васил Шопов. Дали заради лошия терен, или висше футболно майсторство, плеймейкърът продължи за намиращия се вдясно Георги Русев. Крилото зрелищно финтира Ники Михайлов, но в последния миг ключова намеса сътвори Цунами, който избави вековниците от почти сигурен гол в тяхната врата.

Снимка 565042

4′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА МАРИН ПЕТКОВ! Левски също не изгуби времето си и дори стигна до гол в 4-ата минута. Радостта на Марин Петков обаче се оказа изключително кратка. Младата звезда на "сините" се възползва от меле след корнер, за да може да нанесе силен шут по земя от границата на наказателното поле. Съдийската бригада на Васимир Ел Хатиб обаче не зачете попадението, тъй като Билал Бари беше в положение на засада в момента на удара. Същото важеше и за пряко повлиялия за развоя на головите събития Филип Кръстев.

2′

Теренът в Бистрица оправда първоначалните опасения на гостите, които по-рано през седмицата показаха кадри от тревното покритие на стадион "Витоша". Добре запознати с него, футболистите на ФК ЦСКА 1948 бяха тези, които стартираха идея по-добре двубоя. Първото по-интересно положение се откри пред Галин Иванов. Звездата на "червените" рязко смени посоката и отправи удар, който в последния миг бе блокиран от състезател на Левски.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′