Черно море не се даде на лидера ФК ЦСКА 1948, "червените" с два отменени гола

Капитанът Васил Панайотов отстъпва мястото си на Мартин Дичев.

В самия край Георги Русев опита да се превърне в герой за "червените", след като се пребори за топка пред наказателното поле на "моряците", но ударът му премина високо над горната греда.

86′
Снимка 590403

Източник: startphoto.bg

83′

Ангел Бастунов е една от последните надежди на Любослав Пенев за промяна на резултата.

82′

Стефан Велев се появява в игра за Черно море, а напускащият е Мади Кета.

82′

Матиас Курьор ще замени Закария Беншаа.

80′

ВТОРИ ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! Втори отменен гол развали настроението на "червените", този път 10 минути преди края на мача. При статично положение, Симеон Петров продължи с глава за намиращия се на далечната греда Хелитон. Последвалото попадение на бразилеца обаче много бързо беше отменено поради малка, но съществуваща засада.

80′

Официално предупреждение за Матеус Клементе.

76′
Снимка 590411

75′

Макар и само една до 75-ата минута, смяната на Николай Златев с Велислав Василев се оказа доста сполучлива. Именно включванията на крилото донесоха и двете най-големи опасности за Черно море в Бистрица. При втората от тях ударът на таланта беше толкова опасен, че Наумов със сетни сили трябваше да избива извън своята врата.

70′

ШАНС ЗА ФК ЦСКА 1948! Домакините имаха нова изгодна възможност за отбелязване на попадение в 70-ата минута. Георги Русев направи за смях трима бранители на варненци, за да завърши с успоредно подаване пред голлинията. Сердюк и Кирилов обаче се разминаха с хубавия пас.

66′
Снимка 590410

61′

Велислав Василев заменя друг голям талант от школата на "моряците" Николай Златев.

58′

ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА ЧОЧЕВ! 58-ата минута на двубоя донесе много емоции за феновете в Бистрица. Смените на Любослав Пенев дадоха доста бърз ефект и в този миг пробив на Октавио завърши с центриране пред малкото вратарско поле. Георги Русев се размина с кълбото, но тази грешка не допусна Ради Кирилов. Националът стреля от непосредствена близост, но Георгиев демонстрира голям рефлекс и изби в корнер. При него Ивайло Чочев скочи най-високо и отбеляза с глава. За жалост на халфа обаче радостта му се оказа изключително кратка. Проверка с ВАР накара главния съдия да отмени попадението заради това, че секунди преди да шутира с глава, Чочев избута пазещия го Мади Кета.

48′

Октавио получи жълт картон малко, след като се появи на терена.

48′

Енрике Рафаел разочарова с изявите си и е заменен от Октавио.

47′

На полувремето Любослав Пенев реши да предприеме три смени. Радослав Кирилов се появи в игра вместо Марио Топузов.

47′

Октавио ще се появи вместо Георги Русев.

46′
Снимка 590408

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

Напрежение между Евгений Сердюк и Живко Атанасов имаше в края на частта. Тогава украинецът не прецени своя шпагат и посече централния бранител на Черно море. Не последва обаче наказателен картон.

44′

Карлос Охене получава официално предупреждение.

41′

Първи жълт картон в срещата, а получилият го е Петър Босанчич.

30′
Снимка 590407

27′

Мимито Биаи реши да пробва бдителността на Даниел Наумов с изстрел от среда дистанция в 27-ата минута, но националният страж внимаваше и отрази подобаващо.

23′

ФК ЦСКА 1948 пропиля чисто голово положение  с настъпването на 23-ата минута. Марио Топузов беше изведен зад гърба на варненската отбрана с чудесен пас от дълбочина. Последвалият му удар се отклони в лявата греда на Георгиев, а секунди по-късно беше вдигнат и флагът за засада. Ако се беше стигнало до попадение и преразглеждане с ВАР обаче, щеше да се открои сериозна съдийска неточност, тъй като засадата беше несъществуваща.

15′

Футболистите на Черно море имаха кратки претенции към главния съдия, който според тях не бе видял игра с ръка на "червен" футболист в собственото му наказателно поле. Действията на Георги Димитров се оказаха правилни, след като на повторенията се видя, че кълбото удря в лицето "заподозряния" Симеон Петров.

Снимка 590406

2′

Домакините от ФК ЦСКА 1948 стартираха идея по-офанзивно двубоя в Бистрица. "Червените" търсеха и психологическо предимство спрямо "моряците", след като за титуляр беше избран техният бивш голмайстор Евгений Сердюк. Украинецът моментално влезе в здрава битка с Петър Босанчич и Живко Атанасов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

10. Георги Русев 10. Велислав Василев

ФК ЦСКА 1948 се изправя срещу Черно море в мач от efbet Лига днес. Срещата стартира в 20:15 часа на стадиона в Бистрица. При успех възпитаниците на Любослав Пенев ще се задържат на първата позиция в генералното класиране.

Същевременно наставникът на гостите Илиан Илиев отново ще може да води своя тим, тъй като наказанието, което получи от Българския футболен съюз след срещата със Септември (София) вече изтече.

В състава на ФК ЦСКА 1948 няма контузени играчи и Любослав Пенев ще може да разчита на почти всички играчи. Голмайстор до момента на тима и в шампионата е халфът Ивайло Чочев, реализирайки 12 попадения.

За Черно море двубоят пропуска капитанът на варненци Даниел Димов, който наскоро се подложи на операция. На разположение няма да бъде и атакуващият халф Лъчезар Йорданов, който също лекува травма.  Мазир Сула и Исмаил Иса също не са на линия за сблъсъка.

Клубът от Варна е с мач по-малко спрямо ФК ЦСКА 1948, като при победа на "моряците" довечера, те ще се доближат на точка от "червените".

Любо Пенев: Всеки си гони интереса, при нас няма напрежение

"Подготвени сме и продължаваме да се подготвяме"